English

Aksident i rëndë në Divjakë, 1 i vdekur dhe disa të plagosur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një aksident i rëndë me pasojë vdekje ka ndodhur pasditen e kësaj të marte në Divjakë. Bëhet me dije se një automjet tip “Benz” ka dalë nga rruga në aksin “Gradishtë-Spolat”, duke bërë që të ndërrojë jetë dejtuesi i mjetit.

- Advertisement -

Ndërkohë që raportohet se janë plagosur dhe 4 pasagjerët e tjerë që udhëtonin me të.

Të lënduarit janë dërguar me urgjencë në spital, ku po marrin kujdesin e nevojshëm mjekësor.

Grupi hetimor dhe policiua ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

“Rreth orës 16:30, në aksin rrugor “Gradishtë-Spolat”, shtetasi L. D., duke drejtuar automjetin tip “Benz” ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë, ka ndërruar jetë drejtuesi i automjetit dhe janë dëmtuar pasagjerët, shtetasit Xh. S., 19 vjeç, R. D., 23 vjeç, F. C., 18 vjeç dhe D. D., 24 vjeç, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit”, thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×