Alarm për bomba në Shkup, policia e RMV: Kemi disa persona të arrestuar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mëngjesin e kësaj të marte, Shkupi u zgjua përsëri nën kërcënimin e bombave.

Nëpërmjet mesazheve elektronike nga adresa jashtë shtetit, denoncuesit kanë pretenduar se kanë vendosur bomba në shumë objekte të rëndësishme, ku grumbullohen numër i madh njerëzish si Qendra Tregtare e Qytetit, Presidenca, dhe godina të tjera publike.

Policia e Maqedonisë së Veriut deri më tani ka arrestuar disa persona që lidhen me denoncimet e mëparshme, por nuk ka arritur ta krijojë fotografinë e plotë për atë se kush qendron prapa kësaj skeme disa mujore.

- Advertisement -

“Ne po punojmë në zbardhjen e këtyre rasteve në bashkëpunim edhe me shërbimet dhe policitë e vendeve pjesë e Interpolit dhe NATO-së. Deri më tani kemi arrestuar disa persona që kanë lidhje me këto denoncime në disa qytete. Këto sulme hibride për neve janë prioritet dhe nuk do të ndalemi derisa t’i zbardhim”, u shpreh Toni Angellovski, zëdhënës i policisë.

Kjo gjendje alarmi nuk është fotografi e re për Maqedoninë e Veriut.

Këtë gjendje të cilës policia nuk po arrin të ja gjejë gjenezën autoritet e vendit e lidhin me përcaktimet e shtetit pro Bashkimit Evropian dhe Ukrainës, ndërsa kujtojnë që edhe rajoni po përballet me situatë të ngjashme.

Adresat prej ku dërgohen mesazhet elektronike janë kryesisht nga jashtë ndërsa kjo e vështirëson hetimin edhe më shumë.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×