English

Aldo Bare kërkon uljen e dënimit, padit në SPAK Gjykatën e Lartë. Ankesë dhe në ILD

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

I dënuari me burgim të përjetshëm Alfred Shkurti, ose i njohur ndryshe si Aldo Bare, ka kërkuar në gjykatën e Elbasanit përmes avokatit të tij, uljen e dënimit për vitet 2014-2021 referuar Ligjit për trajtimin e të burgosurve.

- Advertisement -

Sipas avokatit duke patur parasysh amnistinë e vitit 2014, ligji parashikon uljen e dënimit me 45 ditë kalendarike për të burgosurit.

Gjithashtu bëhet me dije se avokati i Aldo Bares ka bërë kalllëzim penal në Spak dhe për trupën e gjyqtarëve të Gjykatës së Lartë, për atë që e cilëson vendimi i paligjshëm ndaj klientit të tij.

Një ankesë është bërë dhe në ILD për shkelje të ushtrimit të detyrës pasi nuk është zbatuar Vendimi nr 27 i vitit 2017 i Gjykatës Kushtetuese.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×