Alpinistja 62-vjeçare: Dua të pi raki kur ulem me shoqërinë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Alpinistja Ladi Sulo thotë se preferon të konsumojë raki kur ulet me shoqërinë e saj.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, 62-vjeçarja u shpreh se konsumon një gotë raki në ditë, megjithatë nënvizoi se nuk duhet të abuzohet.

Sipas saj, rakia nuk ka të bëjë me jetëgjatësinë e njeriut, por ngjitja në mal ndikon në të.

- Advertisement -

“Tequila-n e kam provuar sigurisht, për kuriozitet. Unë pi raki. E vërteta është se unë e marr nga Përmeti, nga vendlindja ime. Fatkeqësia është që nuk pi dot atë që marr, sepse dua atë që është në klub, sepse ulesh me një shoqëri dhe shtyhet muhabeti.

Sigurisht, me shoqëri po, edhe e Skraparit është e mirë. Megjithatë sot kudo në Shqipëri prodhohet raki e mirë. Unë nuk jam shumë dakord, sepse alkooli të krijon edhe probleme, unë pi një teke në ditë”, theksoi ajo.

Gruaja 101-vjeçare Mary Flip zbuloi se “sekreti” i jetës së saj të gjatë dhe të lumtur është tequila – teksa ngriti dolli për ditëlindjen e saj historike me “Guinness dhe kërcim” e cila është nga Illinois, por tani jeton në Arizona, e vlerëson dashurinë e saj për tekilën.

Mesa duket, alpinistja Ladi Sulo mund të konkurrojë 101-vjeçaren dhe ajo nuk preferon tequila, por raki.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Australia mposht Danimarkën dhe kualifikohet, Franca humbet ndaj Tunizisë

Australia ka mposhtur Danimarkën me rezultatin 1-0 dhe është kualifikuar në fazën e 1/16 në Botërorin “Katar 2022”. Goli i vetëm në këtë sfidë u...

“Populli opozitar do të protestojë kundër padrejtësive”, Prençi: Ma thirr Çupin këtu

Ish-drejtori i emergjencave Shemsi Prençi, është shprehur se më 6 dhjetor populli do të ngrihet për të padrejtat që bëhen në vendin tonë. Në një...

‘Ervis Martinaj krijoi organizatë’, Poli Hoxha: Duhet ndjekur pasuria e tij

Gazetari Poli Hoxha deklaroi se duhet ndjekur pasuria e Ervis Marinajt, në mënyrë që të hidhet dritë në lidhje me zhdukjen e të shumëkërkuarit. Në...

TË FUNDIT

Australia mposht Danimarkën dhe kualifikohet, Franca humbet ndaj Tunizisë

Australia ka mposhtur Danimarkën me rezultatin 1-0 dhe është kualifikuar në fazën e 1/16 në Botërorin “Katar 2022”. Goli i vetëm në këtë sfidë u...

“Populli opozitar do të protestojë kundër padrejtësive”, Prençi: Ma thirr Çupin këtu

Ish-drejtori i emergjencave Shemsi Prençi, është shprehur se më 6 dhjetor populli do të ngrihet për të padrejtat që bëhen në vendin tonë. Në një...

‘Ervis Martinaj krijoi organizatë’, Poli Hoxha: Duhet ndjekur pasuria e tij

Gazetari Poli Hoxha deklaroi se duhet ndjekur pasuria e Ervis Marinajt, në mënyrë që të hidhet dritë në lidhje me zhdukjen e të shumëkërkuarit. Në...

Nesër mblidhet komiteti ndër parlamentar Shqipëri-BE për stabilizim-asocimin

Në datat 1 dhe 2 dhjetor do të mblidhet në Bruksel, Komiteti ndër-parlamentar Shqipëri-BE për Stabilizim-Asocimin. Në rendin e ditës së kësaj mbledhje do të...

Zhdukja e Vis Martinajt, Poli Hoxha: Disa gazetarë po i mëshojnë vrasjes së tij

Gazetari Poli Hoxha thotë se nuk ka asgjë të re në deklaratën e xhaxhait të Ervis Martinajt, i cili ka thënë se nipi i...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×