English

Arjan Çani: 600 milionë euro nuk po firmosen nga frika e SPAK

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

600 milionë euro nga buxheti i shtetit kanë ngelur pa u përdorur pasi politikanët i druhen SPAK-ut”,-kështu tha gazetari Arian Çani këtë të enjte në “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania.

- Advertisement -

Ai tha se ky fakt përbën një lajm shumë të keq për një vend si Shqipëria ku problemet janë të shumta, por politikanët kanë frikë përballjen me drejtësinë.

“Politikanët janë zgjedhur nga populli që të qeverisin dhe të bëjnë ligje kur janë në pushtet. Ç’është kjo frikë? Pse duhet të kenë frikë? Ka një gjë, sot është lajm i keq sepse 600 milionë euro nuk janë përdorur nga buxheti i shtetit, nga frika për të firmosur.

Për mua në një vend si Shqipëria ku ka me qindra mijëra halle,  kanë ngelur pa u përdorur 600 milionë euro, kjo për mua është një lajm tmerrësisht i keq”,-tha Arian Çani.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?