Arrestimi i sekretares së MSH, Bardhi: Manastirliu të japë dorëheqjen

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Grupit Parlamentar i PD-së Gazment Bardhi i ka kërkuar ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu që të japë dorëheqjen pas arrestimit për korrupsion të sekretares së përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro.

Në fjalën e tij në Kuvend ai nënvizoi se korrupsioni është problem kyç në vendin tonë dhe kjo duhet të ndryshojë.

“Këto ditë mësuam se qeveria ka rritur tarifën e korrupsionit, ka shkuar 40%. Kryeministri njihej si MR.10%. Sot kemi një kryeministër me një etje të pakufijshme për pushtet. Duan të besojnë se është një rast i izoluar. Populli thotë se peshku qelbet nga koka. Aty ku ka vullnet, presioni ushtrohet me të vërtetë. Merrni rastin e Moldavisë, atje po ushtrohet luftë të vërtetë kundër korrupsionit. Shqipëria në fakt është vite dritë ndaj Moldavisë. Edi Rama nuk ka bërë asgjë për të luftuar korrupsionit. Cili nga ju sot do të dalë që tarifa e korrupsionit nuk është 40%? Na mjafton ne ky rast i SPAK, ndaj në vend që ta sulmojmë duhet ta inkurajojmë.

- Advertisement -

S’ka asnjë shpresë që diçka në këtë vend të ndryshojë për mirë. Korrupsioni është problem kyç dhe duan që kjo të ndryshojë. Çfarë vlere ka rritja e pagave kur korrupsioni mbizotëron? Mos harroni nga 10% kur e mori për herë të parë pushtetin, e çoi në 40%. Korrupsioni na ndalon që të begatohemi. E shoh që nuk po rrini rehat në karriget tuaja, ju e ndihmoni drejtësinë duke rrëfyer rastet në kabintetet tuaja. Zonja ministre si ka mundësi që heshtët për rastin e korrupsionit të zëvendëses tuaj. Do ishte në nderin tuaj të jepni dorëheqjen e të tregoni me fakte që nuk jeni bërë pis. E humbët këtë shans”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 













LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

KQZ i jep mandatin kryetarit të Bashkisë Kukës, Albert Halilaj

KQZ i ka dhënë mandatin kryetarit të sapo zgjedhur të Bashkisë Kukës Albert Halilaj. Partia Socialiste u rikonfirmua në drejtimin e bashkisë së Kukësit, pas zgjedhjeve të pjesshme...

Çështja e “Sterilizimit”/ Apeli i Posaçëm tërhiqet për vendim

Apeli i Posaçëm është tërhequr për vendim në lidhje me çështjen e “Sterilizimit”. Burime bëjnë me dije se vendimi do të shpallet në orën 13:30. Ndërkohë...

“Krimi nuk kursen askënd”, ish- prokurorja: Eshtë bërë shumë i frikshëm

Ish-prokurorja Elizabeta Imeraj është shprehur se gjendja e kriminalitetit në Shqipëri është në masë. Në një intervistë për Euronews Albania ajo theksoi se kohët e fundit...





TË FUNDIT

KQZ i jep mandatin kryetarit të Bashkisë Kukës, Albert Halilaj

KQZ i ka dhënë mandatin kryetarit të sapo zgjedhur të Bashkisë Kukës Albert Halilaj. Partia Socialiste u rikonfirmua në drejtimin e bashkisë së Kukësit, pas zgjedhjeve të pjesshme...

Çështja e “Sterilizimit”/ Apeli i Posaçëm tërhiqet për vendim

Apeli i Posaçëm është tërhequr për vendim në lidhje me çështjen e “Sterilizimit”. Burime bëjnë me dije se vendimi do të shpallet në orën 13:30. Ndërkohë...

“Krimi nuk kursen askënd”, ish- prokurorja: Eshtë bërë shumë i frikshëm

Ish-prokurorja Elizabeta Imeraj është shprehur se gjendja e kriminalitetit në Shqipëri është në masë. Në një intervistë për Euronews Albania ajo theksoi se kohët e fundit...

Bardhi kërkon seancë urgjente për Kosovën: Nuk na nderon fakti që jemi të fundit

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi, kërkoi gjatë mbledhjes së Konferencës së kryetarëve mbajtjen e një seance urgjente në Kuvend për mocion...

Kapet duke vjedhur në banesën e vjehrrit, arrestohet dhëndri

Një 50-vjeçar është arrestuar nga policia e Maliqit, pasi u kap duke vjedhur në banesën e vjehrrit të tij në fshatin Pojan. Policia bën me...













Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×