Babai i 6 fëmijëve, apel për ndihmë: 2 janë autikë, i vogli i operuar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ladi Gjika, babai i Danielit, fëmijës që u operua për rreth 13 orë në Pediatrinë e Tiranës, ka bërë një apel për ndihmë në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania.

Ai u shpreh se është baba i 6 fëmijëve dhe përveç Danielit, i cili ka probleme me fshikëzën urinare dhe veshkat, edhe dy fëmijë të tjerë të tij janë autikë.

Ladi nënvizoi se është i vetmi që punon për të mbajtur familjen.

- Advertisement -

“Ka pasur shumë vështirësi nga ne, ne jemi shtresë që nuk kemi shumë mundësi ekonomike, por jemi munduar me ato forcat tona, duke punuar. Më shumë nusja është kujdesur për djalin. Tani për momentin, vetëm unë punoj. Nevojë kam unë për ndihmë sepse çdo ditë unë blej ilaçe, ka nevojë djali për shërbim.

Ushqimi duhet i veçantë, ka edhe probleme me veshkat. Nuk ka vetëm fshikëzën urinare, por edhe veshkat e dëmtuara. Danielit i shkon 350 mijë lekë të vjetra. Shteti ka një pagesë të vogël, 102 mijë lekë të vjetra. Problemet e mia janë shumë se kam edhe dy fëmijë të tjerë që janë me probleme të autizmit, vajza dhe djali. Vajza është 18 vjeç, ndërsa djali 16”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

TË FUNDIT

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

Spahiu: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën dhe që askush s’e thotë

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Allison Guerriero, ish e dashura që denoncoi ish-zyrtarin e FBI Charles Mcgonigal, me...

McGonigal| Spahiu: U godit i përkëdheluri i Perëndimit, Rama dëshmitar në SHBA

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se deklarata e ish-të dashurës së McGonigal,  Allison Guerriero nuk ka vlera juridike, por politike. Në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×