Flet babai i Danielit që u operua për 13 orë: Ka qënë në spital që 4 javësh

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ladi Gjika, babai i Danielit, fëmijës që u operua për rreth 13 orë në Pediatrinë e Tiranës, ka folur për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania.

Ai u shpreh se operacioni ishte i vështirë, por nënvizoi se kishte besim te kirurgu Dritan Alushani, për të cilin tha se e ka ndjekur rastin e të birit, që kur ishte 4 javësh.

“Operacioni ishte i vështirë faktikisht, ne mendonim që e kishim në duart të sigurta. Doktor Tani e ka ndjekur që në fillim Danielin, që 4 javësh. Besonim që do ta realizonte me sukses. Kemi shumë besim te doktori se jemi familjarizuar me të që në fillim.

- Advertisement -

Unë kam 6 fëmijë, 4 bazja dhe dy djem. Danieli është më i vogli. Që 4 javësh ka shkuar në spital, i fryrë nga problemet urinare”, theksoi ai.

Ndërsa, kirurgu Alushani u shpreh se fëmija kishte lindur me anomali të fshikëzës urinare.

Alushani nënvizoi se fëmija ishte operuar menjëherë pas lindjes dhe shtoi se kjo sëmundje kërkon ndërhyrje të herë pas hershme.

LEXONI GJITHASHTU

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

TË FUNDIT

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

Spahiu: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën dhe që askush s’e thotë

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Allison Guerriero, ish e dashura që denoncoi ish-zyrtarin e FBI Charles Mcgonigal, me...

McGonigal| Spahiu: U godit i përkëdheluri i Perëndimit, Rama dëshmitar në SHBA

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se deklarata e ish-të dashurës së McGonigal,  Allison Guerriero nuk ka vlera juridike, por politike. Në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×