Bushka: Nisni hetimet për pastrim parash e fshehje pasurie për Kryemadhin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Partia socialiste kërkon me insistim që ndaj ish-kryetares se LSI-se, tashmë në cilësinë e deputete, të nisë menjëherë hetime për dyshimet e ngritura se ajo është financuar nga biznesmenë rus të naftës.

Përmes një deklarate për shtyp nga selia rozë, deputetja Klotilda Bushka tha se drejtësia duhet të nisë sa më shpejt hetimet për fshehje pasurie dhe pastrim parash.

“Prej disa ditësh, opinioni publik është shqetësuar nga publikimi i dokumenteve që ngrenë dyshime se një deputete e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë ka marrë para nga kompani të lidhura me diktatorin e Kremlinit, Vladimir Putin. Të dhënat e publikuara nga media pasqyrojnë se si Monika Kryemadhi ka marrë para nga kompani të oligarkëve rusë që financojnë partinë e Putinit.

- Advertisement -

Deputetja Kryemadhi do duhet të sqarojë se çfarë janë këto para…? Çfarë janë këto llogari offshore? Përse nuk janë deklaruar në ILDKP shumat dhe llogaritë bankare nga ku janë marrë para? A ka patur ajo biznese me rusët? A ka marrë divident?  Nëse po, çfarë kërkonin rusët nga Monika Kryemadhi në këmbim të rublave? E kërkonin si deputete apo si bashkëshorten e presidentit? Ndërkohë që Kryemadhi refuzon sqarimet, organet e drejtësisë do duhet të hetojnë për të gjitha veprimet në këtë rast, që nga mosdeklarimi, e deri te dyshimet e adresuara nga mediat për pastrim parash dhe fshehje të pasurisë”- tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×