Ç’do ndodhë me PD pas 14 majit? Berisha: S’do e njohim kurrë rezultatin e zgjedhjeve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mbledhja e parë e kryesisë së Partisë Demokratike që drejtohet nga Sali Berisha përfundoi pak minuta më tepër se sa fjala e Sali Berishës. Ky i fundit në mesazhin e tij, i qëndroi stok qëndrimeve për ta nisur analizën e zgjedhjeve të 14 majin nga vjedhjet e votave dhe presionet që iu bënë qytetarëve nga pushteti i lidhur me krimin.

“Po ndjekim dhe do ndjekim deri në fund për të vërtetuar çdo shkelje ligji, dhunim vote në këtë proces zgjedhor. Nuk mund të njohim ne kurrë rezultatin e zgjedhjeve të dominuar nga komisionerë të paligjshëm”,-tha Sali Berisha, kreu i rithemelimit në PD

Nuk ka shumë detaje se kush foli pas Berishës në ato pak minuta që vijoi pa praninë e kamerave, por qëndrimet me tone kritike u shpalosën para se të niste mbledhja, nga dy prej anëtarëve të kryesisë.

- Advertisement -

Belind Këlliçi foli për proces reflektimi që duhet t’i përfshijë të gjithë.

“Sigurisht është një periudhë reflektimi, për çfarë nuk ka shkuar mirë brenda nesh. Nga ana tjetër nëse flasim për zgjedhjet duhet të themi se zgjedhje të lira e të ndershme nuk ka pasur”, -tha Belind Këlliçi,  ish-kandidat për Bashkinë e Tiranës

Në të njëjtën linjë dhe ndoshta pak më e ashpër ishte Jozefina Topalli që në zgjedhjet e 14 majit ishte drejtuese politike për qarkun e Lezhës.

“E para këto nuk ishin zgjedhje, e dyta pushteti nuk do ndalet dhe e treta, opozita nuk bëhet me modelin e ish-kryetarit”, – tha Jozefina Topalli, anëtare kryesie

Jashtë kamerave, disa deputetë të tjerë demokrat shprehën bindjen se Partia Demokratike dhe opozita në tërësi ka nevojë për riformatim në mënyrë që në zgjedhjet e ardhshme të 2025-ës të rikthehet fituese përballë maxhorancës socialiste.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Reagon Kisha Ortodoke serbe: Persona të armatosur po lëvizin nëpër manastir

Dioqeza e Rashkës - Prizrenit e ka dënuar sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku ka mbetur i vrarë një zyrtar i Policisë së Kosovës,...

Gazetari: Rama çoi në Kukës “artilerinë e rëndë të veriut”, si po përplasen klanet

Gazetari Andrea Danglli në një intervistë për Euronews Albania skanoi zgjedhjet e pjesshme për Bashkinë Kukës. I pyetur nga Thimi Samarxhi, se si ai e...

Me uniforma dhe autoblinda, Kurti nxjerr fotot: Po sulmojnë policinë, kërkojnë luftë

Kryeministri Albin Kurti ka publikuar disa fotografi nga vendi i ngjarjes ku ndodhi vrasja e policit të Kosovës sot. Në fotografi shihen persona të...

TË FUNDIT

Reagon Kisha Ortodoke serbe: Persona të armatosur po lëvizin nëpër manastir

Dioqeza e Rashkës - Prizrenit e ka dënuar sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku ka mbetur i vrarë një zyrtar i Policisë së Kosovës,...

Gazetari: Rama çoi në Kukës “artilerinë e rëndë të veriut”, si po përplasen klanet

Gazetari Andrea Danglli në një intervistë për Euronews Albania skanoi zgjedhjet e pjesshme për Bashkinë Kukës. I pyetur nga Thimi Samarxhi, se si ai e...

Me uniforma dhe autoblinda, Kurti nxjerr fotot: Po sulmojnë policinë, kërkojnë luftë

Kryeministri Albin Kurti ka publikuar disa fotografi nga vendi i ngjarjes ku ndodhi vrasja e policit të Kosovës sot. Në fotografi shihen persona të...

“Kambana më e madhe e alarmit deri sot”, Rama reagon për vrasjen e policit në Veri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vrasjes së efektivit të policisë në veri të Kosovës. Përmes një postimi në Twitter, Rama e cilëson vrasjen e...

Kurti: 30 persona me uniforma e të armatosur rëndë vijojnë të sulmojnë policinë tonë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë në konferencë për media se e diela është ditë e rëndë për Kosovën. “Vrasja e tij (zyrtarit policor)...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×