Denoncon gazetarja: Babai ka paguar para në spitalin shtetëror për të më shpëtuar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetarja Glidona Daci ka rrëfyer një rast personal në lidhje me bluzat e bardha në spitalin shtetëror në vendin tonë, ndërsa po flitej për korrupsionin në institucione.

E ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Daci tha se kur ishte fëmijë i është nënshtruar një operacioni dhe sa babai i saj ka qenë i detyruar për të paguar para në mënyrë që t’i shpëtonte jetën.

Ajo  tregoi se në spitale asokohe nuk kishte as fasha, të cilat më pas janë siguruar nga i ati i gazetares.

- Advertisement -

“Në  mes të operacionit tim, infermierja ka dalë dhe i ka kërkuar tim atë fasha për të lidhur kokën sepse nuk kishin fasho. Përpos gjithçkaje tjetër kam paguar pafund para në një spital shtetëror. Isha fëmijë. Babai im ishte i detyruar të jepte para për të më shpëtuar jetën.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Të shtëna me armë zjarri, burri qëllon ndaj dy nënave, plagosen tre fëmijë në Greqi

Në ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një burrë i është afruar dy grave dhe të moshës 22 vjeç dhe 27 vjeç...

Aksident i trefishtë në aksin Milot-Lezhë, 2 të lënduar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Milot-Lezhe. Janë përplasur një kamion, 2 motorre me drejtues kroate dhe një foristradë. Si pasojë e...

Vuçiç kërkon ndihmën e Erdogan, i bën thirrje të ruaj stabilitetin në Ballkan

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç i kërkoi homologut të tij turk Rexhep Taip Erdogan në një bisedë telefonike që ta ndihmojë Serbinë për të stabilizuar...

TË FUNDIT

Të shtëna me armë zjarri, burri qëllon ndaj dy nënave, plagosen tre fëmijë në Greqi

Në ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një burrë i është afruar dy grave dhe të moshës 22 vjeç dhe 27 vjeç...

Aksident i trefishtë në aksin Milot-Lezhë, 2 të lënduar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Milot-Lezhe. Janë përplasur një kamion, 2 motorre me drejtues kroate dhe një foristradë. Si pasojë e...

Vuçiç kërkon ndihmën e Erdogan, i bën thirrje të ruaj stabilitetin në Ballkan

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç i kërkoi homologut të tij turk Rexhep Taip Erdogan në një bisedë telefonike që ta ndihmojë Serbinë për të stabilizuar...

Zyrtare/ Macron dhe presidentja Osmani takohen këtë të enjte në Moldavi

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka njoftuar se të enjten, më 1 qershor, së bashku me kancelarin gjerman, Olaf Scholz, do të bisedojë me...

Rikthehet pas 8 vitesh, festivali folklorik i Gjirokastrës, mbi 1200 pjesëmarrës

Nga data 24 qershor deri në 1 korrik në Gjirokastër do të rikthehet festivali folklorik. Në këtë aktivitet do të marrin pjesë më shumë se...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×