English

Dështon Komisioni Hetimor për Shëndetësinë, shkak mungesa e deputetëve të PS

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mbledhja e Komisionit Hetimor për Sterilizimin dhe Check-Up-in, e planifikuar për këtë të martë, ka dështuar  të mblidhet sërish.

- Advertisement -

Shkak është bërë mungesa e deputetëve të PS në mbledhjen e thirrur nga kryetarja e komisionit Albana Vokshi.

Vokshi e ka cilësuar bojkotin e maxhorancës në mbledhje si një ‘shkelje flagrante të rregullores së Kuvendit’.

Kujtojmë se pas konstituimit Komisionin Hetimor për Shëndetësisinë, ka dështuar të mblidhet gjatë 3 mbledhjeve të fundit për shkak të mungesës së deputetëve të maxhorancës në seancë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?