English

“Dy palët e politikës s’e duan votën e diasporës”, Iskurti: Pse duhet të realizohet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në kuadër të protestave që kanë ndodhur në diasporë si Bruksel apo New York për votat e shqiptarëve të diasporës, ishte i ftuar këtë të shtunë në Euronews Albania, aktivisti Ardit Iskurti.

- Advertisement -

Ai u shprehe se asnjë nga palët politike nuk duan votën tonë dhe i tremben asaj.

“Në fakt, të dyja palët nuk e duan votën e diasporës, madje i tremb ajo. Nëse panorama që na jepet nga qeveria me këtë turin e diasporës është reale dhe është ashtu siç paraqitet, ne besojmë se ka një arsye që ta duan me ngulm votën e diasporës.

Po ashtu, në qoftë se opozita është reale në atë çfarë po thotë, që qeveria po i mbush autobusët nga Shqipëria në diasporë, atëherë edhe ata kanë një arsye reale për ta kërkuar me ngulm votën e diasporës. Kështu që të dyja palët kanë arsye me bollëk për ta kërkuar vetë me ngulm votën e diasporës”, thotë Iskurti.

Po ashtu, në vazhdimësi të protestave Iskurti informon se ditën e sotme në orën 6:30 është protesta në Londër.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×