“E shkel ndonjëherë gazin”, Gonxhe tregon rrugën: Nga shtëpia në punë për 7 minuta

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Drejtori i DPSHTRR, Blendi Gonxhe tha në “Barometri” se për shkak të unazës rruga që ai vetë bën është shkurtuar shumë. Ai tha në Euronews Albania se nga zona ku jeton në punën e tij tashmë mund të shkojë për 7 minuta nëse ndonjëherë “shkel edhe gazin”.

“Unë banoj në Bathore diku këtu lart në Sauk në një kompleks të vogël pallatesh. Më para kjo zonë ishte e dënuar të shkonte për në Tiranë nga kopshti zoologjik, në Komunën e Parisit, shkonim në Vasil Shanto, pastaj duhet të shkoja spërdredhur drejt punës që do bëja. Kjo rrugë më merrte 25, 35 minuta.

Sot unë dal marr unazën dhe jam tek parku për shkak të unazës dhe daljes që bëhet nga unaza atje, jam për maksimumi 7 minuta, duke shkelur ndonjëherë edhe gazin në makinë dhe kthimi nuk është më problem. Nëse do kishim unazën e plotë krejtësisht të përfunduar do e lironin shumë”,-tha për Euronews Albania, Blendi Gonxhe.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

TË FUNDIT

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante. Sipas tij, Kurti...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×