Erion Veliaj: Belind Këlliçi djalë i mirë, ku gaboi në fushatën zgjedhore

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në një intervistë për Euronews Albania, ndërsa foli për zgjedhjet lokale ku u rizgjodh përsëri në krye të Bashkisë së kryeqytetit, tha se kundërshtari i tij  Belind Këlliçi është djalë i mir.

Më tej ai theksoi se fushata që bëri Këlliçi në këto zgjedhje ishte e gabuar pasi u afrua shumë me Ilir Metën.

Ndër të tjera ai shtoi se Këlliçi do të kishte sukses në zgjedhje nëse do distancohej nga Meta dhe Berisha.

- Advertisement -

“Belindi është një djalë i mire dhe besoj se të 5 kandidatët ishin njerëz të mirë. Patjetër që beri disa gafa. Kam thënë që qytetit nuk i flitet me gishta, qytetit i shtrihet dora, qytetit nuk i flitet mbrapsht, por i flitet drejt përpara, por këto janë gafa që ndodhin në një fushatë. Besoj se ishte kandidati më i fortë në primaret e “Foltores”. Unë besoj se ai u sabotua aktivisht nga Berisha dhe bëri një gabim duke u afrua më shumë me Metën se Berisha. Kjo pati një efekt të kundërt për të. Mendoj se duhet të kishte bërë një fushatë më të distancuar. Mendoj se dënimin më të madh e solli lufta e Berishës me SHBA. Ajo që e dreqosi fare atë punë ishte Ilir Meta, i cili është i vetmi që ka dalë i fituar me këshillat bashkiakë”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Sëmundja e shkaktuar nga mushkonjat, humbin jetën 1 mijë njerëz në Bangladesh

Më shumë se 1,000 njerëz kanë vdekur në Bangladesh si pasojë e një sëmundje që po përhapet me shpejtësi. Që nga janari, 1,017 njerëz kanë...

“Do zgjidhja gruan, jo fëmijën gjatë lindjes”- Gazmend Ujkashi: S’e vë në diskutim

Kozmetologu Gazmend Ujkashi tha në emisionin “Good Morning Albanians” se nëse do i duhej të bënte zgjedhjen e vështirë mes fejuarës dhe fëmijës së...

U zgjodh zv. president i UEFA, flet Duka: S’e kisha menduar kurrë, kush ma propozoi

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, më 26 shtator u zgjodh Zëvendëspresident i UEFA-s në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv të qeverisë së...

TË FUNDIT

Sëmundja e shkaktuar nga mushkonjat, humbin jetën 1 mijë njerëz në Bangladesh

Më shumë se 1,000 njerëz kanë vdekur në Bangladesh si pasojë e një sëmundje që po përhapet me shpejtësi. Që nga janari, 1,017 njerëz kanë...

“Do zgjidhja gruan, jo fëmijën gjatë lindjes”- Gazmend Ujkashi: S’e vë në diskutim

Kozmetologu Gazmend Ujkashi tha në emisionin “Good Morning Albanians” se nëse do i duhej të bënte zgjedhjen e vështirë mes fejuarës dhe fëmijës së...

U zgjodh zv. president i UEFA, flet Duka: S’e kisha menduar kurrë, kush ma propozoi

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, më 26 shtator u zgjodh Zëvendëspresident i UEFA-s në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv të qeverisë së...

Krijoi spikeren virtuale Tokyo Tirana/ Bozo: Kushton më shumë se Rezar Xhaxhiu

Ideatorja e spikeres virtuale Tokyo Tirana në Euronews Albania, Gledis Bozo ishte mëngjesin e kësaj të marte e ftuar në “Good Morning Albanians”, për...

Heqja e vizave për Kosovën, kur fillon lëvizja e lirë e qytetarëve në Shengen

Tashmë nuk ka më asnjë dyshim. Nga 1 janari qytetarët me pasaporta të Kosovës do të mund të udhëtojne pa viza. Ditën djeshme Ambasada e...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×