English

Festat/Debat në Review: Tirana me këngëtarët më të mirë në fundvit, por pa turistë?!

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në një bashkëbisedim për festat e fundvitit dhe formën si festohet në qytete të ndryshme të Shqipërisë, në “Review” në Euronews Albania, u tha se organizimet dhe angazhimi për të sjellë një atmosferë fantastike do të thithë turistë, duke e lënë kryeqytetin pak më dobët.

- Advertisement -

Ndërkohë, me agjendë, Tirana ka këngëtarët më të mirë për fundvit, duke jua vështirësuar punën organizimeve në qytete të tjera kur bëhet fjalë për koncertet.

“Tirana po e ngre fshatin e vet, kryeqyteti ka dhe ngarkesën e festave të tjera, deri dje kishim organizimet për Festat e Nëntorit, kështu që do kohën e vet Tirana, por prapë ndryshe nga qytetet e tjera, Tirana mbetet epiqendra dhe kam përshtypjen krijon pak probleme në programimin e koncerteve të mëdha dhe të bukura qyteteve sepse sigurisht këngëtarët më të mirë janë në Tiranë,” – u shpreh gazetarja Zefina Hasani.

“Unë më shumë problemin e kam te Tirana se te qytetet e tjera sepse qytetet e tjera kanë qenë zero do shkojnë me plus, por tani Tirana është e saturuar dhe këtu kemi hall se si ta zgjerojmë Tiranën që mos të jetë vetëm pjesa e Tiranës, por të ketë dhe periferi,” – tha nga ana tjetër analistja e biznesit, Mira Pogaçi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×