English

Gazetari: Dy pallate në Adana që jetonin persona me origjinë shqiptare janë shembur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Ardit Hoxha raporton live nga Stambolli situatën nga tërmeti në Turqi, aty ku ndodhet që prej ditës së djeshme së bashku me ekipin e Euronews Albania.

- Advertisement -

Gazetari bëri me dije se në bazë të informacioneve që ka marrë, dy pallate në Adana ku jetonin shqiptarë janë shembur.

Deri më tani, Hoxha theksoi se nuk ka të dhëna nëse ka viktima apo të lënduar me origjinë shqiptare.

“Në Adana ka një komunitete shqiptarësh të rinj, dhe një komunitet që banojnë atje prej dekadash. Janë dy godina që jetonin shqiptarë që janë shembur. Nuk ka shifra nëse shqiptarë janë lënduar apo kanë humbur jetën si pasojë e tërmetit”-tha Hoxha.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?