English

Gazetari nga Suedia: Gjyshërit këtu marrin 1800 € pension, i japin borxh fëmijëve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari shqiptar në Suedi, Ervin Dushi, është shprehur se atje marrëdhëniet financiare mes personave nga e njëjta famije janë tepër korrekte.

- Advertisement -

Komentet Dushi i bëri në një lidhje për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews, ku tha se atje nëse gjyshërit i japin fëmijëve para borxh, presin që t’i marrin sërish në datën e caktuar.

Ai tregoi gjithashtu se në Suedi pensionet minimale janë 1800 euro dhe vijojnë me rritje.

“Hesap korrekt, marrëdhënie e shëndoshë. Nëse kanë një marrëdhënie financiare korrekte me njëri-tjetrin, e kanë shumë të theksuar që nëse fëmijëve të tyre i japin 100 euro borxh, mujin tjetër e presin.

Nuk është si e kemi ne ‘hajde s’ka gjë se ja kam dhënë djalit’. Çdo gjë në vendin e vetë e caktuar. Pensionet në Suedi minimalja janë 1800 euro.

E kanë marrëdhënien shumë korrekte. Edhe dashuria dhe respekti për njëri-tjetrin nuk është interes”, tha Dushi.

LEXONI GJITHASHTU:

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?