Gazetari tregon skenarin: Si Rama u bë mik me Vuçiç me ndërhyrjen e Amerikës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Genc Burimi tha në një intervistë për Euronews Albania se miqësia e kryeministrit Edi Rama me presidentit serb Aleksandër Vuçiç është e imponuar nga SHBA.

Sipas tij, SHBA po përpiqen që të kthejnë Serbinë në krahun perëndimor dhe do t’i japin urdhër Ramës të largohet nga Serbia kur të mos kenë më asgjë për të fituar.

“Rama s’bën asgjë pa lejen e amerikanëve. Terrori psikologjik i tyre është ridalja e Rusisë në Adriatik. Shërbimi më i madh që i ka bërë Shqipëria SHBA është kur doli nga Traktati i Varshavës. Rusët e kuptuan që bënë një gabim trashanik duke lënë Vlorë se që andej kërcënonin gjithë NATO-n. Qëllimi i rusëve është të rikthehen në Adriatik. Ndaj SHBA nisi lojën që gjithë fasadën adriatike ta fusin në BE dhe në NATO. Por tani rusët po rikthehen edhe në Mal të Zi edhe në Bullgari. Amerikanët do t’i japin urdhër Ramës të largohet nga Serbia kur të mos kenë më asgjë për të fituar. Po përpiqen që të kthejnë Serbinë në krahun perëndimor”,  tha Burimi.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×