English

I lidhur me Ndraghetan, shqiptari arrestohet sapo zbret në aeroport në Gjermani

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një shqiptar në kërkim nga autoritetet italiane është arrestuar nga policia gjermane këtë të hënë.

- Advertisement -

I njohur si “Tritone”, ai kishte famën e një prej anëtarëve të Ndrangheta-s që mund të transportonte ngarkesat më të mëdha me drogë nga Amerika e Jugut.

29-vjeçari kaloi në Rinas, mbërriti në aeroportin e Karlsruhe, Gjermani dhe aty u kap nga policia.

Efektivët në Shqipëri aktivizuan Shërbimin e Bashkëpunimit Policor Ndërkombëtar menjëherë pasi i riu hipi në bordin e avionit.

Hetimet ndaj “Tritones” kishin nisur në shkurt të vitit 2022, kur u çmontua një “Ndrangheta” lokale në komunat Anzio dhe Nettuno.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?