English

Infermiere prej 41 vitesh, Sterkaj: Fillova në vitin 1987, nga Korça në Shkodër

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Infermierja Vasilika Sterkaj, e cila punon që prej 41 vitesh në repartin e kirurgjisë në spitalin e Shkodrës, ka treguar për emisionin ‘Good Morning Albanians’, vështirësitë që ka hasur në punë gjatë këtyre viteve.

- Advertisement -

Ajo theksoi se viti 1997 ka qenë një ndër vitet më të vështira për të, ndërsa tregoi tmerrin që ka përjetuar duke parë pacientët me gjymtyrë të prera.

“Viti 1997 ka qenë viti më i vështirë për mua, për arsye se ne ditë e natë ishim në këtë spital. Vinin pacientë me këmbë dhe duar të prera. Punonim në presion të vazhdueshëm. Mundohesha që pacientëve të ju bëja hysmet. Kemi një staf të mrekullueshëm të mjekëve dhe infermierëve. Kur erdha nga Korça në Shkodër nuk e kuptova dialektin por më pas u mësova gradualisht”- tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?