English

‘Kam dalë për varfërinë dhe papunësinë’, qytetari në protestë me veshje popullore

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një qytetar nga Kurbini ka zgjedhur që të vijë në protestën e thirrur nga opozita, me veshje popullore.

- Advertisement -

Ai tha për Euronews Albania se ka vendosur të dalë në protestë për shkak të varfërisë dhe papunësisë.

“Kam dalë në protestë nga varfëria, nga papunësia. I drejtohem Europës që të na shikojë dhe Amerikës që të na dëgjojë, se Shqipëria ka mbaruar. Edi Rama është kriminel. Kurbini nuk bindet, i bindet drejtësisë dhe jo poshtërsisë.

Kjo është vedhja kombëtare, e mbaj për qejf. Zonja Yuri Kim i ka dhënë pushtet, kriminelit Edi Ramës. Ne duam drejtësi, punë. Kam dërguar vajzën dhe djalin në Francë për azil”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×