Konflikti i Brojës, gazetari zbardh takimin sekret të trajnerit me babain e lojtarit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Tami Kona është shprehur se trajneri i Kombëtares ka zhvilluar një takim sekret me Armando Brojën në Angli dhe me të atin e tij, që sipas tij, është edhe menaxheri i lojtarit.

Komentet Kona i bëri në emisionin “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, ku tha se gjatë takimit, trajneri i shpjegoi situatën para ndeshjes me Çekinë, që ishte një sfidë e rëndësishme për kualifikimin në “Euro 2024”.

Ai tha gjithashtu se konfliktet me Brojën kanë nisur që me trajnerin Edi Reja.

- Advertisement -

“Problematika me Brojën ishte e madhe që kur ishte Edi Reja. Ne gazetarët dukej se sulmonim Edi Rejën. Me Edi Rejën ne nuk kuptonim se kush ishte formacioni i ekipit shqiptar. Reja thoshte se ne kemi një lojtar shumë të mirë dhe thoshte që ky është i rëndësishëm, por kur hyn nga stoli.

Na dha 6 pikë me Hungarinë. Por problematika më e madhe filloi tani, rreth një vit pa u aktivizuar, sepse ishte edhe i dëmtuar. Unë e kam thënë edhe kur diskutonim, se trajneri vajti takoi Brojën në Londër, Pochetinon, një trajner shumë i rëndësishëm, menaxherin, babain e Brojës.

I shpjegoi situatën kur ne kishim një ndeshje shumë të rëndësishme me Çekinë. Mbasi kishim mundur Poloninë, ne nuk kishim problem Brojën, por kualifikimin, sepse një humbje me Çekinë do të na hapte shumë punë”, u shpreh Kona.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Krenari të ngremë flamurin shqiptar në SHBA”, flet sherifi shqiptar nga New Jersey

Edhe në SHBA shqiptarët kanë festuar që në orët e para të mëngjesit Ditën e Pavarësisë. Gazetari Denion Ndrenika në një lidhje me Euronews Albania...

Borrell thirrje Kosovës dhe Serbisë nga selia e NATO-s: Zbatoni marrëveshjet!

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell, ka deklaruar se konflikti mes Kosovës dhe Serbisë do të jetë një nga pikat kyçe të diskutimit...

IGJEUM: Do të vijojë përkeqësimi i motit, reshje të dendura në Librazhd

Librazhdi ështe përfshirë nga reshje të dendura shiu që nuk pushojnë prej disa orësh dhe erëra të forta. Po kështu sipas parashikimit të IGJEUM...

TË FUNDIT

“Krenari të ngremë flamurin shqiptar në SHBA”, flet sherifi shqiptar nga New Jersey

Edhe në SHBA shqiptarët kanë festuar që në orët e para të mëngjesit Ditën e Pavarësisë. Gazetari Denion Ndrenika në një lidhje me Euronews Albania...

Borrell thirrje Kosovës dhe Serbisë nga selia e NATO-s: Zbatoni marrëveshjet!

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell, ka deklaruar se konflikti mes Kosovës dhe Serbisë do të jetë një nga pikat kyçe të diskutimit...

IGJEUM: Do të vijojë përkeqësimi i motit, reshje të dendura në Librazhd

Librazhdi ështe përfshirë nga reshje të dendura shiu që nuk pushojnë prej disa orësh dhe erëra të forta. Po kështu sipas parashikimit të IGJEUM...

Katër të vrarë nga sulmet ruse në ndërtesat e banimit në Ukrainë, thotë Kievi

Rusia i ka sulmuar një ndërtesë banimi dhe disa shtëpi private në Ukrainë të martën, duke i vrarë katër njerëz dhe plagosur pesë të...

1304 metra kuq e zi me origam, flet artistja që krijoi flamurin më të madh në botë

Artistja nga Kosova, Arbnora Fejza, emri i të cilës është shkruar tre herë në librin e rekordeve botërore Guinnes ne kuadrin e festes se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×