“Trajner më fal, më merr në Gjermani”-Gazetarja: Broja dukej sikur i lutej Sylvinhos

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetarja Esmeralda Mulaj është shprehur se futbollisti Armando Broja dukej se ishte gati duke iu lutur trajnerit Sylvinho që ta merrte në Gjermani me Kombëtaren.

Komentet Mulaj i bëri në “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, ku tha se konfliktet e Brojës me Sylvinhon kanë filluar shumë më parë, që me ndeshjen me Çekinë.

Ajo shtoi se askush nuk mund t’ja heqë meritat Brojës si lojtar, por sipas saj, ai duhet të jetë më shumë bashkëpunues me ekipin.

- Advertisement -

“Broja mu duk në një përmbledhje të shkurtër “trajner më fal, më merr me skuadrën në Gjermani”. Po sepse nëse nuk do ishte asgjë, do kishte reaguar shumë kohë më parë, sepse përplasja ka ndodhur shumë kohë më parë, që me Çekinë, që nuk e ndoqi as nga Tribuna ndeshjen.

Pas kualifikimit të Shqipërisë, edhe unë do të doja të isha aty pjesë e Kombëtares. Askush nuk ia heq meritat Brojës, por ndonjëherë duhet të jesh edhe bashkëpunues. Ai e kuptoi se me Silvonjon mund të rrijë edhe jashtë Europianit”, është shprehur Mulaj.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Stoltenberg: Ja ku dallojnë lufta në Ukrainë dhe ajo në Gazë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të martën se ligji ndërkombëtar duhet të vlejë për çdo konflikt, por shtoi se lufta në...

Vodhën rreth 1 kg flori, detaje të reja nga grabitja në argjendarinë në Kamëz

Detaje të reja kanë dalë nga grabitja e argjendarisë në Kamëz. Një nga autorët sipas dëshmisë së pronares ka pasur dialekt jugor, ndërsa kanë...

Kush është shqiptarja që u shpall mësuesja e vitit në Britaninë e Madhe

Mësuesja shqiptare Mimoza Baci është vlerësuar me titullin mësuesja e vitit në Mbretërinë e Bashkuar nga FETN (Rrjeti Tutorial i Arsimit të Mëtejshëm). Çmimi 'Mësuesi personal...

TË FUNDIT

Stoltenberg: Ja ku dallojnë lufta në Ukrainë dhe ajo në Gazë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të martën se ligji ndërkombëtar duhet të vlejë për çdo konflikt, por shtoi se lufta në...

Vodhën rreth 1 kg flori, detaje të reja nga grabitja në argjendarinë në Kamëz

Detaje të reja kanë dalë nga grabitja e argjendarisë në Kamëz. Një nga autorët sipas dëshmisë së pronares ka pasur dialekt jugor, ndërsa kanë...

Kush është shqiptarja që u shpall mësuesja e vitit në Britaninë e Madhe

Mësuesja shqiptare Mimoza Baci është vlerësuar me titullin mësuesja e vitit në Mbretërinë e Bashkuar nga FETN (Rrjeti Tutorial i Arsimit të Mëtejshëm). Çmimi 'Mësuesi personal...

FOTO| Mjeti me të cilin lëvizën autorët e grabitjes në Kamëz

Një argjendari është grabitur nën kërcënimin e armës mbrëmjen e së martës në Kamëz. Euronews Albania ka siguruar fotot e automjetit me të cilin kanë...

Emocionojnë fëmijët shqiptarë në Gjermani, këndojnë dhe recitojnë shqip

Anduena Stephan, Konsulle e Nderit e Shqipërisë në Gjermani tregoi në një intervistë për Euronews Albania se me rastin e Ditës së Pavarësisë kanë...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×