KQZ nuk njohu Berishën si pjesë të koalicionit, Kaziaj zbulon lëvizjen e radhës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Përfaqësuesi i koalicionit “Bashkë fitojmë” Altin Kaziaj, ka zbuluar në studion e Euronees Albania, hapat e radhës pas vendimit të KQZ-së për të mos regjistruar si pjesë të koalicionit opozitar, Partinë Demokratike të përfaqësuar nga ish-kryeministri Berisha.

Kaziaj tha se do pritet zbardhja e arsyetuar e vendimit dhe më pas do të bëhet ankimi i tij sipas afateve ligjore.

Gjithashtu ai shtoi se vendimi i KQZ, nuk sjell asnjë ndryshim në koalicionin “Bashkë fitojmë”, pasi të gjithë kandidatët e primareve do të garojnë në zgjedhjet e 14 majit.

- Advertisement -

“Pasi ta kemi konsultuar me juristët dhe strukturat rona politike, do ta çojmë këtë vendim dhe më tej, për ta apeluar atë. Do presim që vendimi të arsyetohet dhe do ta ankimojmë sipas afateve. Fakti është që koalicioni u regjistrua dhe në brendësi të koalicionit janë anëtarët e Partisë Demokratike dhe kandidatët për 61 bashkitë e vendit si dhe kandidatët për këshillat bashkiak të 4 partive në koalicion”, tha Altin Kaziaj.

 

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhias

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit. Ata janë duke raportuar për luftime...

“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

Vijon kontrolli i zonave të pyllëzuara, në terrene të vështira malore, kundër kultivimit të bimëve narkotike cannabis sativa. Finalizohet faza e 13-të e megaoperacionit policor...

Drafti i propozuar nga Rama, Bundestagu konfirmon për Euronews marrjen e dokumentit

Kryeministri Edi Rama, njoftoi ditën e djeshme përmes një konference për shtyp, se i ka dorëzuar kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrit francez Emanuel...

TË FUNDIT

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhias

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit. Ata janë duke raportuar për luftime...

“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

Vijon kontrolli i zonave të pyllëzuara, në terrene të vështira malore, kundër kultivimit të bimëve narkotike cannabis sativa. Finalizohet faza e 13-të e megaoperacionit policor...

Drafti i propozuar nga Rama, Bundestagu konfirmon për Euronews marrjen e dokumentit

Kryeministri Edi Rama, njoftoi ditën e djeshme përmes një konference për shtyp, se i ka dorëzuar kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrit francez Emanuel...

EMRI| Grabitet banesa e gjyqtares së Durrësit

Shtëpia e një gjyqtareje në Durrës është grabitur. Shpëtime Pitaku është gjyqtarja e grabitur e cila ka shkuar këtë të premte në polici ku...

Pacientja: Botoks-i më ka lehtësuar dhimbjen e migrenës, kam bërë dhe tek sqetullat

Një nga pacientet që ka aplikuar botoks-in foli për mikrofonin e Euroneës Albania, ku tregoi dhe ndërhyrjet. Ajo u shpreh se aplikimi i botoks-it i...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×