English

“Kthehem Prap”| Altin Goci sjell gjithë këngët hit, ngjitet në skenë me një koncert

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Kthehem Prap” është koncerti që do të zhvillohet nga artisti i mirënjohur Altin Goci sonte në mbrëmje në Qendrën Kulturore të Katedrales Orthodhokse.

- Advertisement -

Ky koncert, do të jetë një rikthim i anëtarit të grupit të “Ritfolk” dhe do të sjellë të gjitha këngët e tij hit, për gjithë publikun që ka nostalgji për këtë muzikë.

Grupi “Ritfolk” është formuar në gjimnazin “Petro Nini Luarasi”. Vinin pas periudhës komuniste dhe dëshira për të bërë diçka ndryshe ishte e madhe. Suksesi i tyre i parë ishte kur morën pjesë në Festivalin e Këngës dhe u vlerësuan me çmimin e parë.

Në 2019 grupi Ritfolk u rikthye me një koncert në kryeqytet, ku çdo gjë shkoi më së miri dhe jashtë pritshmërive të tyre. Planifikuan edhe më vonë një koncert, por pandemia nuk mundësoi realizimin e tij.

 

  1. LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×