English

“Më duhen 70 mijë € në vit”, Luiza Gega: Të kushtueshme suplemementet e fizeoterapia

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kampionja Luiza Gega është shprehur  se është shumë e zhgënjyer që nuk ka marrë shpërblimin që nuk i takon.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, theksoi se profesioni i saj ka shumë vështirësi dhe se puna e saj kërkon shumë buxhet.

Ajo theksoi se gjatë gjithë vitit asaj i shkon minimumi rreth 70 mijë euro në vit për të qenë aty ku është.

“Mua më shkon minumimi rreth 70 mijë euro në vit për të qenë në nivelin që jam dhe për të qenë e konkurueshme më të gjithë sportistet. Është e kushtueshme fizioterapia, janë të kushtetueshme suplememente. Mua më duhet të lëviz bashkë me trajnerin. Unë nuk marrë fizioterapist me vete dhe këtë nuk e kam kërkuar. Po kur bëhet fjalë për disa medalje, aty mos të kemi pengesa. Unë në  çdo dalje televizive e kam shprehur se sa mirënjohëse jam që ka ardhur kjo ditë, që ne të shpërblehemi. Është diçka e padrejtë”-tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?