English

Miratohen komisionet hetimore, Çuçi: Emrat e anëtarëve vendosen javën e ardhshme

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ditën e sotme u mbajt mbledhja e Konferencës së Kryetarëve në Kuvendin e Shqipërisë, në të cilën u miratuan kërkesat për dy Komisionet Hetimore, të kërkuara nga opozita.

- Advertisement -

Pas mbledhjes kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Bledi Çuçi foli për mediat ku tha se përveç ngritjes së dy komisioneve është rëndë dakord edhe për ngritjen e një platforme brenda komisionit të ligjeve për të krijuar një dialog politik për ligjet që kërkojnë tre të pestat e votave.

“Siç e dini ramë dakord për objektet e dy komisioneve hetimore, një për shërbimin në shëndetësi ku futet sterilizimi dhe check up dhe i dyti për mbrojtjen e të dhënave, pra komisioni për TIMS-in.

Gjithashtu ramë dakord që të mandatojmë komisionin e ligjeve për të ngritur një platformë brenda komisionit të ligjeve për të krijuar një dialog politik për ligjet që kërkojnë tre të pestat dhe për ato që janë pjesë e agjendës për integrimin europian. Emrat do të vendosen javën tjetër. Ne mandatuam sot komisionin e ligjit brenda të cilit do të ngrihet një grup pune, nuk është nënkomision”,-tha Bledi Çuçi.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?