English

Neymar plan për blerjen e skuadrës ku nisi karrierën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sulmuesi i Al-Hilal dhe lojtari i kombëtares braziliane, Neymar po shqyrton mundësinë e blerjes së klubit brazilian ‘Santos’. Lajmi është bërë publik nga Mundo Deportivo.

- Advertisement -

Sipas burimeve të gazetës spanjolle, Neymar dëshiron të ndihmojë ish-klubin e tij, i cili ka një borxh prej 130 milionë eurosh. Theksohet se Neymar po mendon të blejë aksione të klubit së bashku me babain e tij. Ish-lojtarit të Santos i pëlqen shembulli i një tjetër sulmuesi brazilian, Ronaldo, i cili në vitin 2021 bleu 90% të aksioneve të ‘Cruzeiro’, për të cilën luajti në fillimet e karrierës së tij.

Më herët në media u shfaqën aludime se Neymar mund t’i bashkohet klubit të Santos si lojtar në vitin 2025. Lojtari 32-vjeçar ka luajtur për skuadrën e klubit brazilian nga viti 2009 deri në vitin 2013

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?