English

Ngujoi familjen nën kamera, psikiatri: Xhelozia ishte patologjike!

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ekonomisti Jetnor Zhaboli, i cili u arrestua këtë të premte në Tiranë, pasi mbante të ngujuara bashkëshorten, nënën dhe dy fëmijët e mitur.

- Advertisement -

Policia kishte arritur të merrte informacione në lidhje me mbajtjen të izoluar të familjes nga ana e 35-vjeçarit.

Psikiatri Neli Demi tha në një intervistë për Euronews Albania se 35-vjeçari ka shenja të qarta të një xhelozie patologjike.

“Ka shenja të qarta të një deluzioni të xhelozisë , nevoja për të mbajtur nën kontroll individë të rritur, te fëmijët justifikohet me kujdesin, është shenjë e qartë e një xhelozie patologjike. Vendosja e kamerave mund të ketë arsye nga më të ndryshmet, si siguria, mund të ketë qenë i kërcënuar. Në rastin  konkret kjo vendosje e kamerave është produkt i një qasjeje patologjike mbi nevojën e individit për të qenë i ‘qetë’ që anëtarët e tij të familjes nuk do i dalin  nga kontrolli. Është një fjali e thënë prej tij që e tregon në mënyrë të qartë patologjinë e arsyes”, tha psikiatri.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?