English

Parlamenti miraton dy komisionet hetimore për shëndetësinë dhe sistemin TIMS

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas një seance maratonë, Parlamenti miratoi sot dy komisionet hetimore për shëndetësinë dhe sistemin TIMS.

- Advertisement -

Komisioni hetimor për kontratat e check up dhe sterilizimit u votua me 95 vota pro dhe 1 vote abstenim.

Komisioni hetimor për sistemin TIMS u votua me 96 vota pro dhe 1 vote abstenim.

Ndërkohë janë zbardhur emrat e anëtarëve të “Rithemelimit” dhe Partinë Socialiste në komisionet hetimore.

Për komisionin hetimor për ndërhyrjet në TIMS nga Rithemelimi do të jetë kryetar deputeti i Partisë Demokratike Ervin Saljanji.

Anëtarë:

Ramadan Lika

Lefter Gështenja

Lindita Metaliaj

Elda Hoti

Luan Baci

Asllan Dogjani

Në Komisionin për Shëndetësinë kryetare do të jetë deputetja demokrate Albana Vokshi, ndërsa anëtarët janë si më poshtë:

Zheni Gjergji

Xhelal Mziu

Ina zhupa

Edmond Spaho

Sajmir Korreshi

Petrit Vasili

Zëvendësues Ilda Dhori/ Emilia Koliqi.

Komisioni Hetimor për rrjedhjen e të dhënave në sistemin TIMS për socialistët do të përbëhet nga:

Toni Gogu -Nënkryetar PS

Nasip Naço  – Anëtar PS

Blerina Gjylameti – Anëtar PS

Etilda Gjonaj – Anëtar PS

Xhemal Qefalia – Anëtar PS

Antoneta Dhima – Anëtar PS

Bardhyl Kollçaku – Anëtar PS

Denis Deliu – Anëtar PS

Anëtarët Zëvendësues:

Eduart Nreca Anëtar zëvendësues PS

Laert Duraj Anëtar zëvendësues PS

Komisioni Hetimor i Kuvendit për Shërbimin Publik të Sterilizimit dhe Shërbimin Publik të Check-Up në Shëndetësi:

Plarent Ndreca Nënkryetar PS

Klodiana Spahiu Anëtar PS

Milva Ekonomi Anëtar PS

Ilirjan Pendavinji Anëtar PS

Ilir Metaj Anëtar PS

Edona Bilali Anëtar PS

Petro Koçi Anëtar PS

Klevis Xhoxhi Anëtar PS

Anëtarët Zëvendësues:

Lavdrim Krashi Anëtar zëvendësues PS

Mirela Pitushi Anëtar zëvendësues PS

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?