Pas kritikave, Ronaldo dërgon avionin me ndihma për të prekurit nga tërmeti

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Superylli portugez Cristiano Ronaldo ka vendosur të bëjë një donacion për viktimat e tërmetit shkatërrues të 6 marsit që goditi Turqinë dhe Sirinë.

Ish- lojtari i Manchester United i prekur nga skenat tragjike, ka dërguar një avion të mbushur me ndihma për të ndihmuar të prekurit.

Legjenda portugeze ka paguar për transportin e tendave, pakove ushqimore, jastëkëve, batanijeve, shtretërve, ushqimit për fëmijë dhe qumështit, si dhe furnizimeve mjekësore për të ndihmuar përpjekjet humanitare në zonat e prekura të Turqisë dhe Sirisë.

- Advertisement -

Ky donacion vlerësohet në shumën e 350,000 dollarë.

Veprimi i fundit i bamirësisë së Ronaldos është duartrokitur nga fansat dhe ndjekësit e tij.

Por ka patur dhe nga ata që e kanë kritikuar për qasjen neglizhente që ai kishte në ditët e para të tërmetit dhe që e konsiderojnë këtë donacion si të vonuar.

Edhe ylli tjetër i fubollit, Lionel Messi, dhuroi 5 milionë euro nga pasuria e tij, për të prekurit nga tërmeti.

 

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Akuzoi Ramën se po punonte kundër Kosovës për para, Haradinaj ndryshon qëndrim

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se qëndrimi i kryeministrit Edi Rama gjithmonë në përputhje me partnerët tanë,...

Shkodrania e martuar me një serb: Le të pajtohen Kurti e Vuçiçi

Lulja nga Shkodra ka treguar në një intervistë për Euronews Albania se e shqetëson marrëdhënia e Kosovës dhe Serbisë mbi të gjitha për rininë...

Haradinaj trondit me rrëfimin: Më vranë 2 vëllezërit në luftë, tjetrin e plagosën

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tregoi në emisionin Now në Euronews Albania se ka humbur 2 vëllezër gjatë luftës për çlirimin e Kosovës, ndërsa...

TË FUNDIT

Akuzoi Ramën se po punonte kundër Kosovës për para, Haradinaj ndryshon qëndrim

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se qëndrimi i kryeministrit Edi Rama gjithmonë në përputhje me partnerët tanë,...

Shkodrania e martuar me një serb: Le të pajtohen Kurti e Vuçiçi

Lulja nga Shkodra ka treguar në një intervistë për Euronews Albania se e shqetëson marrëdhënia e Kosovës dhe Serbisë mbi të gjitha për rininë...

Haradinaj trondit me rrëfimin: Më vranë 2 vëllezërit në luftë, tjetrin e plagosën

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tregoi në emisionin Now në Euronews Albania se ka humbur 2 vëllezër gjatë luftës për çlirimin e Kosovës, ndërsa...

Dhëndri serb i shqiptarëve: Nuk kam frikë nga Policia e Kosovës, jemi bërë miq

Euronews Albania ka shkuar në Banjskë, aty ku mundi të intervistojë një serb i cili është martuar me një shqiptare dhe prej 16 vitesh...

Vëllai i policit hero, Bunjaku: Kjo është tokë shqiptare!

Rreshteri Afrim Bunjaku, i cili ishte pjesëtar i Policisë së Kosovës nga viti 2001, u vra mëngjesin e 24 shtatorit pas përplasjes me një...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×