Përlotet pacienti me tumor në kokë: Me kanë ofenduar, pa ditur problemet e mia

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

I ftuar në emisionin Real People në Euronews Albania ka qenë Mentori, një pacient i cili është diagnostikuar me dy masa tumorale në tru.

Në një intervistë të dhënë për gazetarin Flor Gjini, një ditë përpara ndërhyrjes kirurgjikale vendimtare, Mentoi ka rrëfyer shqetësimin që e ka mbajtur përbrenda gjatë gjithë jetës.

Ai zbuloi se që i vogël ka vuajtur nga qafa, pasi ka dy rruaza të pazhvilluara. Sipas tij kjo ka bërë që njerëzit ta bullizojnë për aspektin fizik pa ditur problemet e tij.

- Advertisement -

“Që fëmijë kam pasur shqetësime. Kam pasur shqetësime me qafën, dy unaza të pazhvilluara që i vogël. Bëra kontrollet para se të shkoja ushtar dhe atje më nxorën shqetësimet dhe më nxorën në kemp nuk shkova në ushtri. Po nuk jetohej me kemp. Emigrova, kam punuar me djersë të ballit, kam bërë një shtëpi në fshat, kam tokë në Greqi dhe kam dhe kamionin”, tha Mentori.

Gjithashtu ai shtoi: “Mos të kisha sëmundjen që kisha lindur, të isha si juve, do ndryshomnin shuëm gjëra karshi meje.

Të shajnë të ofendojnë, të bullojnë, nga mbrapa krahëve, pa e ditur se kush jam unë dhe çfarë hallesh kam unë.

Nga momenti që unë nuk të kam shtrirë dorën, për familjen po kujdesem vetë, po i rris vetë, s’ke pse dlet, s’ke pse ofendon, kur nuk m’i di hallet.

E kam vuajtur shumë gjykimin për qafën, edhe kur jam martuar me gruan. Bukuria e jashtme është gjysma e jetës së njeriut. E kam njohur gruan në fshat. Të gjithëve atyre që më kanë gjykuar i them vetëm faleminderit, për ata që e kuptojnë”.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Vetua e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim me Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

TË FUNDIT

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Vetua e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim me Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×