Përplasjet me Erion Braçen? Flet për herë të parë ministrja Frida Krifca

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministrja e Bujqësisë, Frida Krifca tha se mes saj dhe politikanit Erion Braçe nuk ka mosmarrëveshje duke shtuar se këtë të fundit e konsideron si person me vlera në Partinë Socialiste.

Në një intervistë për Euronews Albania ajo tha se Braçe nuk e ka personale me të por ka kritika ndaj bujqësisë në mënyrë që ky sektor të jetë sa më shumë i zhvilluar.

Më tej ajo theksoi se ky është viti më i mirë në bujqësi.

- Advertisement -

“Ne nuk kemi mosmarrëveshje dhe unë nuk e konsiderojë  Braçen si opozitë, e konsideroj si vlerë të rëndësishme pjesë e PS. Patjetër që bujqësia ka shumë problematika të ndryshme dhe nevoja të mëdha.

Nuk mendoj se e ka personale me mua por ndaj sektorit dhe dëshirës për të parë më shumë zhvillim në këtë sektor. Ne këtë vit kemi dhënë mbështetjen më të madhe ndonjëherë dhe ky është një fakt i pakundërshtueshëm. Është viti më i mirë që ka pasur bujqësia ndonjëherë.”- u shpreh ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Presidenti Duka për shortin në Itali: S’na ka falur njeri gjë, tentojmë gjithçka

Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur interesin e mediave “axurre”. Presidenti i Federatës Shqiptare...

Akuzohen për falsifikim të dokumenteve, arrestohen dy zyrtarë në Kosovë

Policia e Kosovës njoftoi të hënën se i ka arrestuar dy zyrtarë të Qendrës për Regjistrim Civil në Obiliq, me inicialet I.M., dhe A.G.,nën...

SHBA-ja akuzon ish-ambasadorin: Ka spiunuar për Kubën gjatë 40 viteve

Shtetet e Bashkuara akuzuan të hënën një ish-ambasador në Bolivi për spiunim për Kubën për më shumë se 40-vjet. Departamenti i Drejtësisë e përshkroi...

TË FUNDIT

Presidenti Duka për shortin në Itali: S’na ka falur njeri gjë, tentojmë gjithçka

Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur interesin e mediave “axurre”. Presidenti i Federatës Shqiptare...

Akuzohen për falsifikim të dokumenteve, arrestohen dy zyrtarë në Kosovë

Policia e Kosovës njoftoi të hënën se i ka arrestuar dy zyrtarë të Qendrës për Regjistrim Civil në Obiliq, me inicialet I.M., dhe A.G.,nën...

SHBA-ja akuzon ish-ambasadorin: Ka spiunuar për Kubën gjatë 40 viteve

Shtetet e Bashkuara akuzuan të hënën një ish-ambasador në Bolivi për spiunim për Kubën për më shumë se 40-vjet. Departamenti i Drejtësisë e përshkroi...

“E lidhën, e futën në qese”- Gazetarja jep detaje për vrasjen e 14-vjeçares në Shkup

Gazetarja dhe kryeredaktorja e një portali në Maqedoninë e Veriut, Elida Zylbehari ka treguar detaje shtesë rreth ngjarjes së rëndë të ndodhur në RMV,...

“Berisha s’ka parti, ka shoqatë politike”, Ngjela: S’i vajtën as deputetët në Kuvend

Avokati Spartak Ngjela ishte këtë të hënë në një intervistë për Euronews Albania ku ka komentuar ndër të tjerat Kuvendin Kombëtar të “Rithemelimit”. Ai tha...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×