English

Përplasjet në zgjedhje, Ylli Manjani: Nuk përjashtohen vrasjet…

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani paralajmëron një situatë të tensionuar politike në prag të zgjedhjeve lokale të 14 majit.

- Advertisement -

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Manjani u shpreh se në vend nuk përjashtohet më asgjë, duke filluar që nga shkeljet e fundit, si në rastin e regjistrimit të PD e deri te vrasjet.

Sipas Manjanit, paligjshmëria nuk ka kufi dhe ligji nuk funksionon.

“Nuk jemi më në situatë ligjore. Pati një moment Ilirjan Celibashi që tentoi të lexonte ligjin, por edhe atë e rrëzuan sot. Kjo është e gjithë historia e përgatitjes së zgjedhjeve. Si do shkojë?

Këtu nuk përjashtohet më asgjë, duke filluar që nga shkeljet e fundit deri te vrasjet, nuk është çudi. Paligjshmëria nuk ka kufi më këtu tani, ka dalë ligjia nga fuqia, nuk ka më ligj”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×