English

Presidenti i Maqedonisë së Veriut dërgon ushtrinë në kufi me Shqipërinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka angazhuar ushtrinë në marrjen e pasave kundër përhapjes së coronavirusit.

- Advertisement -

Në një postim në Facebook, z. Pendarovski thotë se ka marrë një vendim të tillë për t’i ardhur në ndihmë forcave të policisë.

Forcat e ushtrisë janë zhvendosur në Dibër, e cila është një nga zonat më të prekura nga coronavirusi në Maqedoninë e Veriut si dhe në kufirin me Shqipërinë.

Ushtria do të bashkëpunojë me pushtetin lokal, policinë dhe institucionet që janë përfshirë në zgjidhjen e krizës.

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?