“Primaret, komardare shpëtimi”, Bushati: 80% e shqiptarëve me kryebashkiak të PS-së

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati deklaroi se më 15 maj, një ditë pas zgjedhjeve lokale 80% e shqiptarëve do kenë një kryebashkiak të Partisë Socialiste.

Ai u shpreh se historikisht Shqipëria ka pasur drejtues bashkish të majtë.

“Edhe Partia Demokratike kam përshtypjen e ka bërë llogarinë shumë mirë, z. Berisha nuk është se s’merr vesh nga llogaritë e zgjedhjeve dhe e di që nga këto bashkitë e nivelit të parë nuk puth dot dhe një proces i tillë kalon përplasjen e madhe kush e ka PD-në, mbyllte ato hallet e veta domethënë,” – tha Bushati.

- Advertisement -

Sipas tij primaret nuk duhen paragjykuar sepse ka edhe në Amerikë të tilla, por fakti që i solli tani është e qartë qëv po përdoren si një “komardare shpëtimi” për krijesën e vet që është Partia Demokratike, që pas këtyre humbjeve të mos dali aq e traumatizuar sa hyri.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Beleri do dënohet me burg”, Arian Çani: S’ka për t’u betuar kurrë

Gazetari Arian Çani tha se ajo që do të ndodhë me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës është politike. Ai u shpreh në një intervistë...

Turqia nis hetimet kundër 19 kompanive farmaceutike

Turqia ka nisur një hetim ndaj 19 kompanive farmaceutike për të përcaktuar nëse ato kanë shkelur ligjin e konkurrencës, thanë autoritetet turke në një...

Arian Çani paralajmëron skenarin: Do ta shihni çfarë do të ndodhë

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se Edi Rama nuk ka interes të hyjë në BE. Sipas tij, kërkesan ndaj Belerit...

TË FUNDIT

“Beleri do dënohet me burg”, Arian Çani: S’ka për t’u betuar kurrë

Gazetari Arian Çani tha se ajo që do të ndodhë me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës është politike. Ai u shpreh në një intervistë...

Turqia nis hetimet kundër 19 kompanive farmaceutike

Turqia ka nisur një hetim ndaj 19 kompanive farmaceutike për të përcaktuar nëse ato kanë shkelur ligjin e konkurrencës, thanë autoritetet turke në një...

Arian Çani paralajmëron skenarin: Do ta shihni çfarë do të ndodhë

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se Edi Rama nuk ka interes të hyjë në BE. Sipas tij, kërkesan ndaj Belerit...

Vritet me dy plumba në kokë shqiptari në Greqi (Emri)

Thimi Roland Droboniku alias Thimi Roland Prifti është qëlluar me dy plumba në kokë mbrëmjen e së enjtes në Greqi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur...

Zyrtari i PD: Ku gaboi Greqia me çështjen e Belerit

Kreu i FRPD, Besard Xhaferri tha në “Now me Erla Mëhillin” se në çështjen Beleri ka ndërhyrje politike, pasi betimi i tij duhet të...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×