“PS solli bandat e Beratit në Sarandë”, Klosi-Zhupës: Mos krijo konflikte imagjinare

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Teksa qytetarët po përgatiten për zgjedhjet vendore 2023, deputetja e PD-së, Ina Zhupa ka denoncuar drejtuesin politik të qarkut Vlorë, Blendi Klosin se po kërcënon qytetarët e Sarandës. Zhupa pretendon se Klosi ka sjellë në Sarandë bandat e Beratit,  për të intimiduar bizneset në Ksamil.

Zhupës i është përgjigjur vetë Blendi Klosi në një intervistë për Euronews Albania duke thënë se Saranda nuk i pranon bandat.

Ndër të tjera ai i bëri thirrje Zhupës dhe ish-kryeministrit Sali Berisha që nëse dyshojnë se ka banda në Sarandë, le ti gjejnë këto banda dhe t’i vërtetojnë me fakte.

- Advertisement -

Më tej, Klosi theksoi se kushdo që kërkon të krijojë konflikte në Sarandë është i humbur.

“Unë lëviz i vetëm. Nuk e kuptoj se kush e ka këshilluar zonjën Zhupa që vjen në Sarandë me korrospondentë dhe thotë që ka banda. Saranda nuk i pranon bandat. Saranda është një qytet shumë i qetë.  Njerëzit duan qetësi. Saranda është një qytet i jashtëzakonshëm. Po krijove  konflikte në Sarandë je i humbur. Nuk kanë asnjë argument fjalët që thotë Zhupa. Pastaj ata të bëjnë punë, le ti gjejnë këto gënjeshtra e të na i thonë se kush janë, të na i sjellin me fakte.  Një thirrje publike kam, mos të krijojnë kundërshtarët tanë këtë konflikt imagjinar në Sarandë, nuk ka nevojë Saranda për këtë lloj konflikti. Si mund të ju shkojë mendja Berishës e Zhupës që do të shkulen varrezat në Sarandë dhe mbi varreza bëhet pallat. Zhupa e Berisha kanë konflikt të pasur interesi për tokat e grabitura në Ksamil e Sarandë. Dy njerëz  që kanë tjetërsuar pronat e komunitetit bektashinj. Le të rrinë të qetë dhe të marrin rezultatin e Sarandës. Të punojnë për të gjetur një kandidat të caktuar”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Policia e Floridës ndalon shoferin 10-vjeçar në autostradë

Policia në Florida u trondit kur shoferi që ndaluan në një autostradë kryesore doli të ishte një djalë 10-vjeçar. Djali dhe motra e tij 11-vjeçare...

Zbulohet identiteti i policit të vrarë në veri të Kosovës

Në orët e para të mëngjesit të së diel është vrarë një polic i Kosovës, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur. Ngjarja e...

Vrasja e policit në Kosovë, Basha: Beogradi të distancohet nga ngjarja e rëndë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës, ku një polic humbi jetën dhe një tjetër...

TË FUNDIT

Policia e Floridës ndalon shoferin 10-vjeçar në autostradë

Policia në Florida u trondit kur shoferi që ndaluan në një autostradë kryesore doli të ishte një djalë 10-vjeçar. Djali dhe motra e tij 11-vjeçare...

Zbulohet identiteti i policit të vrarë në veri të Kosovës

Në orët e para të mëngjesit të së diel është vrarë një polic i Kosovës, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur. Ngjarja e...

Vrasja e policit në Kosovë, Basha: Beogradi të distancohet nga ngjarja e rëndë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës, ku një polic humbi jetën dhe një tjetër...

Italia do të prodhojë avionë të rinj luftarakë me Britaninë dhe Japoninë 

Italia ka njoftuar se do të bëhet një partner i barabartë në programin luftarak të gjeneratës së ardhshme me Britaninë e Madhe dhe Japoninë. Të...

Pendarovski: Diplomatët rusë spiunonin, dëbimi ishte i pashmangshëm

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka thënë të shtunën se vendimi i autoriteteve shtetërore për dëbimin e tre diplomatëve rusë ka qenë i...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×