Psikologia e maternitetit: Pasi lindi fëmijën, 32-vjeçarja u afeksionua dhe e donte

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Psikologia e maternitetit të Shkodrës, Blerta Rroji tregoi disa nga momentet e 32-vjeçares cila hodhi foshnjen e saj në lumin Kir.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Rroji u shpreh se nëna, pas lindjes, u afeksionua me foshnjen e saj, edhe pse kur kishte mbërritur në maternitet, kishte shprehur vendosmërinë për ta dërguar në jetimore.

“Kam komunikuar. Oriona kishte adhur me një mendim të qartë, që fëmijën donte ta çonte në befotrof. Personi që kishte pasur lidhje, nuk u deklaronte. Atëherë, ajo kishte vendosur që ta mbante fëmijën. Ka ardhur me një vendosmëri, ka refuzuar ta mbajë momentin e parë.

- Advertisement -

Më pas, pasi e ka shikuar fëmijën, ajo është afeksionuar me të, ka kërkuar që ta ushqejë, që ta ndërrojë, e ka përqafuar. E ka regjistruar edhe fëmijën te gjendja civile, kam qenë unë e pranishme me Orionën. E ka marrë edhe çekun e fëmijës.”, theksoi ajo.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Kosova dhe Serbia të veprojnë me maturi”, Rama: Të shtensionohet situata në kufi

Kryeministri Edi Rama i është bashkuar thirrjes së SHBA-së për shtensionim të menjëhershëm në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë. Përmes një postimi në platformën X...

Në kërkim për ekzekutimin e ish-bashkëshorten, burri vret veten me të njëjtën armë

Alfred Vefa, autori i dyshuar i vrasjes së 35 vjeçares Klodiana Vefa është gjetur i vdekur. Sipas mediave italiane, ish-bashkëshorti i gruas që u vra...

E rëndë! U copëtua nga makina e mishit, vdes para syve të vajzës shqiptarja në Greqi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Greqi. Një 50 vjeçare shqiptare në është copëtuar nga makineria e mishit në...

TË FUNDIT

“Kosova dhe Serbia të veprojnë me maturi”, Rama: Të shtensionohet situata në kufi

Kryeministri Edi Rama i është bashkuar thirrjes së SHBA-së për shtensionim të menjëhershëm në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë. Përmes një postimi në platformën X...

Në kërkim për ekzekutimin e ish-bashkëshorten, burri vret veten me të njëjtën armë

Alfred Vefa, autori i dyshuar i vrasjes së 35 vjeçares Klodiana Vefa është gjetur i vdekur. Sipas mediave italiane, ish-bashkëshorti i gruas që u vra...

E rëndë! U copëtua nga makina e mishit, vdes para syve të vajzës shqiptarja në Greqi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Greqi. Një 50 vjeçare shqiptare në është copëtuar nga makineria e mishit në...

Norvegjia mbyll kufirin për makinat e regjistruara në Rusi

Autoritetet norvegjeze njoftuan se, me përjashtime të rralla, do të mbyllin kufirin për automjetet e regjistruara në Rusi në mesnatën e 2 tetorit, gjë...

Sveçla: Do kërkojmë ekstradimin e Radoiçiç dhe terroristëve të tjerë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se autoritetet përgjegjëse, përmes partnerëve ndërkombëtarë, do të...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×