Qafoku-Bogdanit: 6 dhjetori nuk është dita e duhur për protestë, tërhiquni

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kandidati për primaret për Bashkinë e Tiranës, Gert Bogdani është shprehur se në demokraci ka protesta referuar datës 6 dhjetor ku do të zhvillohet tubimi.

Në një intervistë për Euronews Albania, Bogdani theksoi se Partia Demokratike ka komunikim me ndërkombëtarët ndërsa shtoi se për protesta nuk merret leje në polici por kjo e fundit vetëm njoftohet.

“Nuk është njësoj protesta e 6 dhjetorit me protestën e PS kur Shqipëria u fut në NATO. Ku ta gjenim që të hynim në BE më 6 dhjetor. Demokracia protestën ka, ngritjen e zërit.

- Advertisement -

Komunikimet me ndërkombëtarët janë të ndryshme. Nuk marrim leje për protestën, bëjmë vetëm njoftim. Policia e shtetit duhet të garantojë mbarëvajtjen e protestës dhe jo të pengojë protestën. Kjo është falë shoqërisë civile, është Gjykata që e ka vendos këtë gjë”- shprehet ai.

Nga ana tjetër gazetari Roland Qafoku është shprehur se 6 dhjetori nuk është dita e duhur për protestën, duke qenë se atë ditë në Tiranë zhvillohet samiti i BE- Ballkani Perëndimor.

“Unë nuk arrij ta kuptoj se si do të organizohet kjo protestë, siguria e samitit ka rregullat e veta. Nuk vendos parësore një protestë, ditën e samitit më të rëndësishëm që zhvillohet në historinë e marrëdhënieve Shqipëri-BE sesa opozita që ka 364 ditë të tjera për të protestuar çdo mëngjes. Këtë ditë nuk duhet, është një gjë e keqe nuk shkon. Fitoni më shumë pikë nëse tërhiqeni nga protesta”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

TË FUNDIT

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

“Po pengon implementimin e marrëveshjes që firmosi vetë”, Lushaku kritikon Kurtin

Jehona Lushaku ishte këtë të diel e ftuar në një lidhje direkte për emisionin “Review” në Euronews Albania për të folur rreth tensioneve të...

“Kryetarin e komunës e ngujuan në zyrë”, Krasniqi ngre pyetjen: A ja vlen përplasja

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ngriti këtë të diel disa pikëpyetje në emisionin “Review” sa i takon situatës së krijuar në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×