‘Rama erdhi dhe nuk më takoi’, kryebashkiaku i Shkodrës flet për përmbytjet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia deklaroi se kryeministri Edi Rama zhvilloi një vizitë ditën e djeshme në këtë qark dhe theksoi se ai nuk e kishte lajmëruar, madje as nuk e takoi.

Në një intervistë për Euronews Albania, Spahia u shpreh se Rama po bën politikë me përmbytjet, teksa Shkodra ndodhet në vështirësi të jashtëzakonshme.

“Nuk ka pasur aspak komunikim, të paktën me bashkinë e Shkodrës nga ana q institucioneve qendrore qeverisëse. Fakt është që, edhe ditën e djeshme kur kryeministri erdhi në territorin e bashkisë Shkodër, nuk kemi pasur asnjë informacion. E kemi marrë vesh lajmin ashtu siç edhe ju besoj nga mediat. Gjë që nuk është aspak normale.

- Advertisement -

Jo, absolutisht jo. Unë e kam parë si të gjithë shqiptarët e tjerë në televizor. E kam parë atë deklarim të shpejtë 5 minutësh, atë bashkë bisedim mes vetes, kryeministri me të deleguarit e tij. E gjeta krejtësisht të pavend momentin për të bërë politikë. Shkodra është në vështirësi të jashtëzakonshme”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rama: Dialogu Kosovë-Serbi të ngrihet në nivelin e një konference ndërkombëtare

Kryeministri tha në një konferencë për mediat se që dialogu mes Kosovës dhe Serbisë të formalizohej kjo duhet të ngrihej në nivelin e një...

E tradhtoi para drejtësisë, Tafani bashkëpunëtor në krim me Haxhinë, vrasjet që bënë

Bashkëpunëtori i drejtësisë Artan (Marjus) Tafani, 39 vjeç, i përfshirë në disa vrasje, vjedhje dhe shpërthime me eksploziv ka bërë të mundur zbardhjen e...

Kuvendi i Kosovës harton rezolutë që dënon sulmet ndaj Policisë në Banjskë

Kuvendi i Kosovës është pajtuar që të hartojë një projekt-rezolutë për dënim të sulmeve që kanë ndodhur ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator. Si...

TË FUNDIT

Rama: Dialogu Kosovë-Serbi të ngrihet në nivelin e një konference ndërkombëtare

Kryeministri tha në një konferencë për mediat se që dialogu mes Kosovës dhe Serbisë të formalizohej kjo duhet të ngrihej në nivelin e një...

E tradhtoi para drejtësisë, Tafani bashkëpunëtor në krim me Haxhinë, vrasjet që bënë

Bashkëpunëtori i drejtësisë Artan (Marjus) Tafani, 39 vjeç, i përfshirë në disa vrasje, vjedhje dhe shpërthime me eksploziv ka bërë të mundur zbardhjen e...

Kuvendi i Kosovës harton rezolutë që dënon sulmet ndaj Policisë në Banjskë

Kuvendi i Kosovës është pajtuar që të hartojë një projekt-rezolutë për dënim të sulmeve që kanë ndodhur ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator. Si...

Rama: Qëndrimi i Shqipërisë i qartë, BE të dënojë me zë të lartë vrasjen e policit

Kryeministri Edi Rama mbajti këtë të enjte një konferencë të jashtëzakonshme për media në lidhje me ngjarjet në veri të Kosovës dhe vrasjen e...

Rama refuzon deklaratën e BE: Jemi të keqardhur, por s’do ndryshojmë qëndrim

Kryeministri Edi Rama tha në një deklaratë për mediat se qeveria shqiptare nuk do të linjëzohet me deklaratën kritikuese të BE-së ndaj Kosovës, pasi...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×