Revoltohet Ylli Manjani: Drejtësia “lesh-arapi”, ku janë lekët e Lefter Kokës?

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Ylli Manjani e cilësoi drejtësinë si “lesh arapi”. Në “Now me Erla Mëhillin” ai ngriti pyetjen se ku janë lekët e Lefter Kokës.

“Drejtësia në Shqipëri ka dështuar. Që drejtësia ka dështuar të japë përgjigje për çështjen e inceneratorëve dhe po e djeg të vërtetën, e vërteta është e djegur kështu si e kanë nisur ata. Shqiptarët s’kanë për ta marrë vesh kurrë se çfarë ka ndodhur sepse çështja është copëzuar, është bërë fije-fije. Gjejnë një person e hajde t’ia fusim. Ka inat LSI-ja me Lefterin, kallëzim, Lefteri brenda, ky tjetri me Ahmetaj, Beni brenda, fjala që vjen. Ky nuk është hetim, ky është pisllëk, poshtërsi.

Ata zotërinjtë nuk janë të pavarur, por janë të varur që ç’ke me të sepse një Prokurori që do t’i japë përgjigje pyetjes e integron çështjen, ndërton një plan hetimor të integruar, ndërton një piramidë përgjegjësish, i vë njerëzit aty dhe pastaj fillon përgjegjësia penale, po jo hajde gjejmë njeri e i veshin përgjegjësi. Kështu krijohet një lësh arapi që nuk çon kërkund te e vërteta,” – u shpreh Manjani.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Foli në Kuvendin e “Rithemelimit”/ Abilekaj: Me çfarë statusi u ftua Argita Malltezi

“Kuvendi i “Rithemelimit” ishte një kuvend i vetmisë së madhe”, kështu tha Enton Abilekaj në “Now me Erla Mëhillin”. Ai tha se ky Kuvend nuk...

Zbulohet data, kur do të mbahen zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut

Zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut do të mbahen më 8 maj 2024, së bashku me rundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. Rundi i...

Ceremonia mortore për Liridonën, vëllai: Bashkë me të varrosëm një pjesë të shpirtit

Vëllai i Liridona Ademajt, Leonardi, ka i ka dhënë lamtumirën të motrës përmes një reagimi në Facebook, pas ceremonisë së varrimit të saj. Ditën e...

TË FUNDIT

Foli në Kuvendin e “Rithemelimit”/ Abilekaj: Me çfarë statusi u ftua Argita Malltezi

“Kuvendi i “Rithemelimit” ishte një kuvend i vetmisë së madhe”, kështu tha Enton Abilekaj në “Now me Erla Mëhillin”. Ai tha se ky Kuvend nuk...

Zbulohet data, kur do të mbahen zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut

Zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut do të mbahen më 8 maj 2024, së bashku me rundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. Rundi i...

Ceremonia mortore për Liridonën, vëllai: Bashkë me të varrosëm një pjesë të shpirtit

Vëllai i Liridona Ademajt, Leonardi, ka i ka dhënë lamtumirën të motrës përmes një reagimi në Facebook, pas ceremonisë së varrimit të saj. Ditën e...

Ndahet nga jeta gjimnasti i njohur korçar, Llazi Pula

Ndahet nga jeta Llazi Pula gjimnasti i cili ka bërë historinë e gjimnastikës korçare dhe asaj shqiptare. Korçari i njohur do ta fillonte sportin...

Lukashenko i premton besnikëri Kinës, lideri bjellorus në Pekin, takim me Xi Jinping

Presidenti bjellorus Alexander Lukashenko përshëndeti “miqësinë e besueshme” të vendit të tij me Kinën, pasi bisedoi kokë më kokë me presidentin Shi Xhinping gjatë...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×