English

Romir Zalla: 4 muaj që punojmë për shfaqjen “Osman Taka”, e nisëm nga hiçi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Drama “Osman Taka” vjen si premierë në Teatrin Kombëtar Eksperimental më 11 shkurt.  Është një vepër e fuqishme dhe tronditëse, me mesazh filozofik, shkruar nga Arben Iliazi.

- Advertisement -

Regjisori dhe aktori i mirënjohur Naun Shundi ka përgatitur një shfaqje me një qasje regjisoriale mjaft interesante dhe me një frymë të re.

Ndërkohë aktori Romir Zalla i ftuar në emisionin “Good Morning Albanins” në Euronews Albania, bëri me dije se ka katër muaj që ka punuar për këtë vepër.
Më tej ai theksoi se vepra është ndërtuar në bazë të një legjende me dy rreshta.

“Ne kemi punuar 4 muaj me këtë vepër. Është një vepër që ka nisur nga hiçi nga një legjendë me dy rreshta. Për ta sjellë në publik me të gjitha elementët e saj duhet të bëhej punë”- tha Zalla.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?