Rrëfimi i Kardinalit Ernest Simoni Troshani: Ekzorcizmin e parë e kam bërë në 1956-n

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kardinali Ernest Simoni Troshani thotë se ekzorcizmin e parë e kreu në vitin 1956, 66 vite më parë.

Në emisionin “Real People” në Euronews Albania, tregoi edhe një rast ku shpëtoi një vajzë 19-vjeçare.

“Ekzorcizmin e parë, 66 vite më parë, në vitin 1956. Ndonjëherë, njihet ai që është i pushtuar, ai që fillon të dridhet dhe duhen katër apo gjashtë veta për ta mbajtur. Duke i vazhduar këto ekszorcizma, një vajzë 19-vjeçare, u detyruan shtatë burra për ta mbajtur, kaq e fortë.

- Advertisement -

Sa më pa mua, u hodh, në emër të Krishtit, u ngrit në këmbë, u lirua dhe shpëtoi. Këto i ka Krishti për 5-10 sekonda”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

U arrestuan gjatë përleshjeve në Zveçan, vendoset masa e sigurisë për 2 serbët

Gjykata Themelore në Prishtinë ka bërë të ditur këtë të mërkurë, më 31 maj se është vendosur masa e paraburgimit për një muaj për...

Edi Rama takohet në Sllovaki me Macron, për çfarë diskutuan

Kryeministri Edi Rama është takuar në Sllovaki me presidentin francez Emmanuel Macron. Lajmin e ka bërë me dije vetë kreu i qeverisë, duke thënë se...

Gjykata zbardh vendimin: Pse shpallëm të pafajshëm Fation Muratin

Gjykata e Tiranës, ka vendosur zëvendësimin e masës së sigurimit nga “Arrest në shtëpi” në atë të “Arrestit në burg”, ndaj Fatjon Murati, emri...

TË FUNDIT

U arrestuan gjatë përleshjeve në Zveçan, vendoset masa e sigurisë për 2 serbët

Gjykata Themelore në Prishtinë ka bërë të ditur këtë të mërkurë, më 31 maj se është vendosur masa e paraburgimit për një muaj për...

Edi Rama takohet në Sllovaki me Macron, për çfarë diskutuan

Kryeministri Edi Rama është takuar në Sllovaki me presidentin francez Emmanuel Macron. Lajmin e ka bërë me dije vetë kreu i qeverisë, duke thënë se...

Gjykata zbardh vendimin: Pse shpallëm të pafajshëm Fation Muratin

Gjykata e Tiranës, ka vendosur zëvendësimin e masës së sigurimit nga “Arrest në shtëpi” në atë të “Arrestit në burg”, ndaj Fatjon Murati, emri...

Kosova si Ukraina? Gazetarët përplasen për situatën në veri

Genc Burimi i ftuar në Euronews Albania e krahasoi situatën e tensionuar në veri të Kosovës, me situatën e luftës në Ukrainë. Por gazetarja...

Punëtori u rrëzua dhe ra nga lartësia, procedohet penalisht pronari i hotelit

Policia e Sarandës ka proceduar penalisht pronarin e lokalit në Sarandë, ku dy ditë më parë humbi jetën pasi u rrëzuar nga lartësia 62-vjeçari...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×