Situata në Veri, ambasadori gjerman: Sulmi terrorist dëshmon nevojën urgjente për…

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ambasadori gjerman në Prishtinë, Jorn Rohde, ka reaguar sërish këtë të martë në lidhje me situatën në veri të Kosovës.

Rohde përmes një postimi në platformën “X”, ka nënvizuar se ka nevojë urgjente që të vazhdojnë bisedimet Kosovë Serbi në kuadër të normalizimit të marrëdhënieve dhe zbatimit të marrëveshjes së Ohërit.

Në reagimin e tij ambasadori gjerman e cilëson sulmin si terrorist dhe kriminal nga ana e serbëve.

- Advertisement -

“Sulmi i tmerrshëm kriminal dhe terrorist i së dielës kundër oficerëve të zbatimit të ligjit në Kosovë, nënvizon nevojën urgjente për të vazhduar bisedimet e dialogut dhe zbatimin e marrëveshjes së Ohrit tani”, thotë ai.

Kujtojmë se në orët e para të mëngjesit të 24 shtatorit, policia e Kosovës ra pre e një sulmi në zonën e Zveçanit, ku vdiq rreshteri Afrim Bunjaku.

Pas lokalizimit të grupit terrorist brenda manastirit të Basnjkës, Policia e Kosovës vrau tre prej tyre, u arrestoi dy tjerë si dhe zbuloi një arsenal të madh armësh.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Djali i Biden: Republikanët po përpiqen të më vrasin për të lënduar babain tim

Hunter Biden, djali i presidentit të SHBA-së, Joseph Biden, pretendon se kritikët republikanë të babait të tij "po përpiqen të shkatërrojnë presidencën" me sulme...

Dita kundër Korrupsionit, Balla: Ftoj qytetarët të denoncojnë rastet e policëve

Në Ditën Ndërkombëtare kundër Korrupsionit, Ministri i Brendshëm Taulant Balla ftoi qytetarët e mediat të denocojnë çdo rast të abuzimit të punonjësve të Policisë...

Vlora gati për festa| Jo vetëm në verë por edhe për fundvit, deri në 70% prenotime

Në Vlorë janë ndezur dritat e pemës për festat e fundvitit. Përgatitjet e fundit për festat e Krishtlindjeve dhe Vitin e Ri, do ta...

TË FUNDIT

Djali i Biden: Republikanët po përpiqen të më vrasin për të lënduar babain tim

Hunter Biden, djali i presidentit të SHBA-së, Joseph Biden, pretendon se kritikët republikanë të babait të tij "po përpiqen të shkatërrojnë presidencën" me sulme...

Dita kundër Korrupsionit, Balla: Ftoj qytetarët të denoncojnë rastet e policëve

Në Ditën Ndërkombëtare kundër Korrupsionit, Ministri i Brendshëm Taulant Balla ftoi qytetarët e mediat të denocojnë çdo rast të abuzimit të punonjësve të Policisë...

Vlora gati për festa| Jo vetëm në verë por edhe për fundvit, deri në 70% prenotime

Në Vlorë janë ndezur dritat e pemës për festat e fundvitit. Përgatitjet e fundit për festat e Krishtlindjeve dhe Vitin e Ri, do ta...

Kush është gjykatësja e parë shqiptare në SHBA

Një shqiptare do të shërbejë për herë të parë si gjyqtare në Gjykatën Civile të Nju Jorkut. Edit Shkreli më 8 nëntor, në një...

Euro vlen 101 lekë, Konfindustria: Forcimi jo i natyrshëm i lekut pasoja në ekonomi

Konfindustria shpreh shqetësimin për rënien e fortë të euros kundrejt lekut. Ajo vlerëson se shkak për këtë rënie, është edhe vendimi i fundit i muajit...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×