‘Situatë alarmante’, Milaim Zeka: Të shtyhen zgjedhjet në veri

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Milaim Zeka thotë se situata në veri të Kosovës është alarmante dhe sipas tij, zgjedhjet në katër komunat me shumicë serbe duhet të shtyhen.

Në një intervistë për Euronews Albania, Zeka u shpreh se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidentja Vjosa Osmani nuk duhet të dalin kundër SHBA-ve.

“Situata është shumë alarmante atje, por jo për luftë, jo në shkallën e nisjes së një lufte. Atje Vuçiçi po bën pazare dhe po ushtron presion ndaj SHBA-ve dhe BE. Ajo që është shqetësuese, kryeministri i Kosovës dhe presidentja janë duke luajtur të njëjtën valle të Vuçiçit, me budallallëqet e tyre.

- Advertisement -

Ne mbështesim në mënyrë absolute dërgimin e forcave speciale dhe të policisë sonë në vendin tonë, në veriun tonë, jo ashtu siç thotë Petkoviçi se gjoja se kemi pushtuar veriun, ai është territor i Republikës së Kosovës. Por presidentja dhe kryeministri duhet urgjentisht të shtyjnë zgjedhjet lokale në veriun e Kosovës, sepse kjo shtyrje do të ndodhë. Nuk ka nevojë këta dy njerëz që të provokojnë ambasadorin amerikan. Sot doli edhe ambasadori gjerman në mbështetje të kësaj”, theksoi ajo.

LEXONI GJITHASHTU

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Alarmante! Mjeku: 25% e mjekëve shqiptarë janë në Gjermani

Mjeku Erjon Dasho tha në një intervistë për Euronews Albania se 25% e mjekëve shqiptarë janë në Gjermani. “Ka një largim masiv të mjekëve dhe...

E dinë shqiptarët si votojnë? Celibashi: Pse sondazhet e Barometrit i shërbejnë KQZ

Kryekpmisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi thotë se sondazhet e "Barometrit" në Euronews Albania, lidhur me faktin se a dinë shqiptarët si do votojnë...

Akovati sqaron emigrantët e ligjshëm! Ja çfarë duhet të bëjnë

Avokati Naim Hasani sqaroi në një intervistë për Euronews Albania se çdo person që ka leje qëndrimi në Britani në mënyrë të ligjshme nuk...

TË FUNDIT

Alarmante! Mjeku: 25% e mjekëve shqiptarë janë në Gjermani

Mjeku Erjon Dasho tha në një intervistë për Euronews Albania se 25% e mjekëve shqiptarë janë në Gjermani. “Ka një largim masiv të mjekëve dhe...

E dinë shqiptarët si votojnë? Celibashi: Pse sondazhet e Barometrit i shërbejnë KQZ

Kryekpmisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi thotë se sondazhet e "Barometrit" në Euronews Albania, lidhur me faktin se a dinë shqiptarët si do votojnë...

Akovati sqaron emigrantët e ligjshëm! Ja çfarë duhet të bëjnë

Avokati Naim Hasani sqaroi në një intervistë për Euronews Albania se çdo person që ka leje qëndrimi në Britani në mënyrë të ligjshme nuk...

Analisti serb: Ja kur do ta njohë Serbia pavarësinë e Kosovës

Analisti serb, Dushan Janiç thotë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Serbia mund të ndodhë brenda këtij viti. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Berisha: Rama përdori Soros-in dhe FBI-në për të më shpallur “non grata”

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kryeministri Edi Rama përdori miliarderin George Soros dhe FBI-në, për ta shpallur atë "non grata". Në një...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×