English

Spahiu: Çdo lider shqiptar që ka dalë kundër SHBA, historia e ka cilësuar tradhtar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se çdo lider shqiptar qka dalë kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës, historia e ka renditur si tradhtar.

- Advertisement -

“Sanksioni i parë mendoj që do të jetë shpallja i padëshiruar e kryeministrit të Kosovës në SHBA dhe disa vende europiane dhe i dyti mund të jetë një plan për veriun e Kosovës, më i keq se marrëveshja e Ohrit. Non grata është një fazë më e avancuar. I padëshiruar është person që nuk lejohet të udhëtojë në disa vende dhe non grata është një person që konsiderohet kërcënim për vendet e tjera. Një person në detyrë, një kryeministër unë nuk mendoj që shpallet non grata, por mendoj që mund të shpallet i padëshiruar.

Dëshiroj të mos ndodhë as e para, as e dyta, por që Albin Kurti të gjejë rrugën e dialogut dhe ftohtësinë për një zgjidhje për Kosovën. Pse? Sepse Albin Kurti e ka të pamundur me mbështetësit e tij, të ndalë një projekt europian, euro-atlantik për veriun. Albin Kurti nuk ka aleatë të tjerë,” – u shpreh Spahiu.

Për të ndjekur kanalin e youtube të Euronews Albania KLIKO KËTU! 

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×