English

Spahiu: Kryetarja e BKH Aida Hajnaj “çelës suksesi” i dosjeve kundër mafies politike

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se përveç SPAK dhe kreut të këtij institucioni, Altin Dumani, është edhe një tjetër strukturë shumë e rëndësishme e cila qëndron pas hetimeve të suksesshme, Byroja Kombëtare e Hetimit.

- Advertisement -

Spahiu tha se çelësi i të gjitha sukseseve në hetime kundër subjekteve të rëndësishme, është kryetarja e Byrosë së Hetimti, Aida Hajnaj.

“Përveç debatit që zhvillohet apo sulmeve që këta bëjnë ndaj SPAK-ut dhe Dumanit, është edhe një strukturë pas gjithë këtij hetimi, që është Byroja kombëtare e hetimit, e cila është një makineri shumë e madhe pas gjithë këtyre hetimeve. Në krye të saj është një juriste me shumë eksperiencë.

Aida Hajnaj, e cila është një Silvia Konti shqiptare. Ajo ende sot nuk është bërë pjesë e ekspozimit në media, por në thelb është çelësi i të gjitha hetimeve kundër subjekteve që akuzohen për korrupsion pasiv, aktiv, apo shpërdorim detyre, të gjithë atyre që janë target i hetimeve të SPAK-ut. kryetarja e Byrosë kombëtare të hetimit, është çelësi i suksesit të gjithë këtyre hetimeve që lidhen me pushtetin, me bashkinë, me qeverinë, me liderët e opozitës, me financimet partiake”,-tha Spahiu.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×