Spahiu: S’e kam kuptuar kurrë pse Foltorja votoi kundër Komisionit për Inceneratorët

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk e kishte kuptuar kurrë se pse Foltorja votoi kundër Komisionit për Inceneratorët në kohën kur drejtohej nga Jorida Tabaku.

Ndërkohë tani, sipas tij nuk ka kuptim që të kërkohet e njëjta gjë, pasi Prokuroria ka avancuar me hetimet dhe s’mund të bëhet asgjë më shumë nga ç’ka bërë SPAK-u.

“Kur Jorida Tabaku drejtonte Komisionin Hetimor për Inceneratorët, Foltorja dhe Rithemelimi votuan kundra dhe kësaj i thonë pas pilafit kujtohen për të kërkuar të njëjtën gjë. Tani nuk vlerë. Pse nuk ka vlerë? Sepse ka avancuar Prokuroria në hetim, që do të thotë çdo procedurë hetimore, dëgjimore apo parlamentare nuk mundet të bëjë asgjë më shumë se atë që ka bërë SPAK-u. SPAK-u i ka hyrë me themel, i ka hyrë nga llogaritë e zv. kryeministrit në Zvicër, te biletat e tre brezave të të dashurës së zv. kryeministrit. Parlamenti nuk i ka këto mekanizma për të hetuar, gjykuar dhe investiguar në themel një çështje kaq komplekse. Mund ta bënte këtë gjë kur e bëri Jorida Tabaku me aq mundësi sa kishte,” – u shpreh Spahiu.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dritan Goxhaj padit Ulsi Manjën në SPAK/ Ja për çfarë e akuzon ministrin

Ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj ishte këtë të shtunë në një intervistë për Euronews Albania ku zbuloi edhe arsyen se përse ka ngritur padi...

SPAK njoftim zyrtar për urdhër-arrestet e lëshuara për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit lëshoi 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...

Deputetja britanike: Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë, të përballet me drejtësinë

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka kërkuar që Milan Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë. Radoiçiçi dyshohet se qëndron prapa agresionit në veri të Kosovës më...

TË FUNDIT

Dritan Goxhaj padit Ulsi Manjën në SPAK/ Ja për çfarë e akuzon ministrin

Ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj ishte këtë të shtunë në një intervistë për Euronews Albania ku zbuloi edhe arsyen se përse ka ngritur padi...

SPAK njoftim zyrtar për urdhër-arrestet e lëshuara për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit lëshoi 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...

Deputetja britanike: Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë, të përballet me drejtësinë

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka kërkuar që Milan Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë. Radoiçiçi dyshohet se qëndron prapa agresionit në veri të Kosovës më...

Vrasja e mësuesit në Francë, 6 adoleshentë dënohen për krimin makabër

Gjashtë adoleshentë janë dënuar në lidhje me ngjarjet që çuan në prerjen e kokës së mësuesit të tyre Samuel Paty në vitin 2020, në...

Tentoi t’u kalonte kufirin grek 4 emigrantëve, kapet 38-vjeçari nga Banglandeshi

Një 38-vjeçar nga Banglandeshi, banues në Kamzë është arrestuar pasi u kap nga policia e Gjirokastrës ndërsa tentoi t’u kalonte kufirin me Greqinë 4...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×