English

Sport apo bixhoz? Flet lojtari i pokerit: Kush e sheh lekun si gazetë e quan bixhoz

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

I ftuar këtë të shtunë në emisionin Real People në Euroneës Albania, ishte një personazh i njohur si “Big Ben”, një lojtar profesionist pokeri.

- Advertisement -

Ai tha se për të personalisht, pokeri është një sport dhe jo bixhoz. Sipas tij personat të cilët e shohin lekun si letër dhe që nuk kanë djersitur për të e konsiderojnë pokerin si një bixhoz dhe jo si një sport.

“Në fillim kam humbur. Nuk është e thjeshtë të fitosh.

Për mua është sport, bixhoz mund të luash me zara ose ruletë, varet se si është gjendja jote ekonomike, se çfarë respekti ke ti për lekun. P. sh. lekun e sheh si gazetë, apo si lekë, apo e sheh si diçka që ti ke djersitur për ta fituar.

Një njeëi që nuk ka respekt për lekun lojën e pokerit e quan si bixhoz. Si ta ndjesh ti me një fjalë është”, tha ai.

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×